Artur Nogal tuż za podium mistrzostw Europy

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 20:00
Artur Nogal zajął czwarte miejsce na dystansie 500 metrów podczas mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim.
Artur Nogal
Artur Nogal Foto: Norbert Michalak

Występ Artura Nogala na dystansie 500 metrów był najjaśniejszym punktem w polskiej reprezentacji podczas drugiego dnia mistrzostw Europy w niderlandzkim Heerenveen. Czas 34.68 to nowy rekord życiowy Artura, a czwarte miejsce jest dla samego zawodnika pozytywnym zaskoczeniem. Posłuchajcie, co powiedział w rozmowie z Czwórką. Wypowiedź w załączonym pliku dźwiękowym.

Rywalizację mężczyzn na 500 metrów wygrał Rosjanin Paweł Kuliżnikow. Piotr Michalski był 13., a Damian Żurek - 14. Wśród kobiet w najlepszej dziesiątce znalazły się dwie nasze reprezentantki - siódma Kaja Ziomek i ósma Andżelika Wójcik.

W sobotę odbyła się też rywalizacja na 3000 metrów pań i 5000 metrów panów. Magdalena Czyszczoń i Szymon Palka zajęli 16. miejsca.

Reprezentacja Polski ma więc wciąż na koncie jeden medal. W piątek na trzecim stopniu podium stanęła drużyna sprinterek w składzie: Natalia Czerwonka, Andżelika Wójcik i Kaja Ziomek.

***

Polska drużyna w składzie Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik zajęła trzecie miejsce w sprincie drużynowym podczas pierwszego dnia mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim.

Ponad setka studentów rywalizowała w Kluszkowcach w slalomie i w gigancie.

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Predazzo.