Iga Świątek nie zagra w ćwierćfinale singla, ale zagra w mikście

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 17:01
Po trzysetowym boju Świątek przegrała w 1/8 finału Australian Open z Estonką Kontaveit. Świątek i Kubot awansowali do ćwierćfinały miksta.
Iga Świątek, tym razem nie na korcie i nie o tenisie.
Iga Świątek, tym razem nie na korcie i nie o tenisie. Foto: Darek Matyja

Iga Świątek nie zagra w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian open. Polka po trzysetowym, bardzo zaciętym meczu przegrała w 1/8 finału z stonką Anett Kontaveit 7:6 (7-4), 5:7, 5:7  i odpadła z gry pojedynczej. Mecz trwał 2 godziny i 42 minuty. W trzecim secie Świątek przegrywała już 1:5, ale zdołała doprowadzić do stanu 5:5. Później Estonka wygrała jednak dwa kolejne gemy.

Posłuchajcie co po meczu powiedział trener Igi - Piotr Sierzputowski.

Świątek grała dziś jeszcze w Melbourne w grze mieszanej wraz Łukaszem Kubotem. W drugiej rundzie wygrali oni z rozstawionymi z numerem czwartym Hao-Ching Chan z Tajwanu i Nowozelandczykiem Michaelem Venusem 6:2, 6:3. Tym samym są już ćwierćfinale miksta wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open.

W następnej rundzie rywalami Świątek i Kubota będą reprezentanci gospodarzy Astra Sharma i John-Patrick Smith, którzy wygrali z Australijką Samanthą Stosur i Holendrem Jeanem-Julienem Rojerem 6:3, 4:6, 10-4.

Więcej informacji - także o przyszłości Stadionu Narodowego w Warszawie - w dźwiękowej wersji Popołudniowego przeglądu sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Świątek wygrała swój trzeci kolejny mecz w Melbourne - tym razem pokonała Chorwatkę Donnę Vekic. Wygrała też w grze mieszanej w parze z Łukaszem Kubotem.

Verva Warszawa Orlen Paliwa wygrała w stolicy 3:0 z Jastrzębskim Węglem.

Dwóch polskich skoczków na podium konkursu Pucharu Świata  w stolicy Tatr.