Uczestnicy mundialu 2010: Australia (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2010 13:48
Reprezentacja Australii po raz drugi z rzędu awansowała do piłkarskich mistrzostw świata
''

Reprezentacja Australii po raz drugi z rzędu, a trzeci w historii awansowała do piłkarskich mistrzostw świata.

Przed czterema laty drużyna prowadzona przez Holendra Guusa Hiddinka była jednym z objawień mundialu w Niemczech. "The Socceroos" po zwycięstwach nad Japonią i zwycięskim remisie z Chorwacją zapewnili sobie awans do 1/8 finału, gdzie po dramatycznym meczu i kontrowersyjnym rzucie karnym podyktowanym w piątej minucie doliczonego czasu gry ulegli późniejszym mistrzom świata - Włochom.

>

W drodze do RPA po raz pierwszy w walce o awans popularni "Socceroos" rywalizowali w eliminacjach azjatyckich, gdzie w czwartej, decydującej fazie kwalifikacji całkowicie zdominowali swoją grupę i wraz z Japonią wywalczyli bezpośredni awans.

>

Najsilniejszą stroną drużyny prowadzonej przez Pima Verbeeka jest świetna organizacja gry w obronie i zgranie zawodników, którzy w większości wspólnie reprezentowali Australię podczas mistrzostw w Niemczech. Piętą achillesową Australijczyków może okazać się bardzo ograniczona siła ognia i transparentność w grze ofensywnej. Gra zespołu oparta jest na występującym na co dzień w angielskim Evertonie - Timie Cahillu. To właśnie na nim spoczywa odpowiedzialność za rozegranie piłki i dostarczenie jej do pary napastników tworzonej przez Nikitę Rukavytsya i Scotta Mcdonalda.

>

Trenerem zespołu od 6 grudnia 2007 roku jest Holender Pim Verbeek, który na stanowisku selekcjonera zastąpił Australijczyka Grahama Arnolda. Jako piłkarz spędził swoją karierę w Holandii. W trakcie MŚ 2002 był asystentem trenera Gussa Hiddinka, który prowadził reprezentacje Korei Południowej jak również Dicka Advocaata podczas MŚ 2006. W latach 2006 - 2007 prowadził reprezentację Korei i w Pucharze Azji 2007, zajął trzecie miejsce co zapewniło bezpośredni start tej reprezentacji w Pucharze Azji 2011.