Olimpijskie medale uciekają windsurferom

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 10:15
Piotr Myszka i Zofia Klepacka po drugim dniu olimpijskich regat w klasie RS:X są w czołówce, ale poza miejscami medalowymi.
Piotr Myszka
Piotr Myszka Foto: arch. Piotra Myszki

Piotr Myszka i Zofia Klepacka, startujący w olimpijskich regatach w w windsurfingowej klasie RS:X, ze zmiennym szczęściem startowali drugiego dnia wyścigowego.
Piotr Myszka awansował z siódmego na szóste miejsce.
W poniedziałek zajął kolejno trzecie, szóste i trzynaste miejsce. Do podium traci jednak sporo, bo 10 punktów.
Zofia Klepacka, która była druga po trzech niedzielnych startach, spadła aż na 9. miejsce. W poniedziałek Polka zajęła dwukrotnie 16. lokatę oraz była dziewiąta.
Strata do podium duża... aż 28 punktów.

Następne wyścigi odbędą się w środę.

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii.
Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu przygotował specjalny serwis - tokyo2020.polskieradio24.pl.

​Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

***

Zofia Klepacka na drugim miejscu, Piotr Myszka siódmy po pierwszym diu olimpijskiej rywalizacji w klasie RS:X.

Polaka wygrała dwie turniejowe walki, potem przegrała w ćwierćfinale... a następnie walkę barażową.

Hiszpanka Paula Badosa ograła 6:3, 7:6 Igę Świątek w II rundzie turnieju w Tokio.