Lech zmniejsza straty

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2011 21:34
Podopieczni Jose Marii Bakero wykorzystali potknięcia zespołów z czołówki.

W miniony weekend rozegrana została 19. kolejka piłkarskiej ekstraklasy. W najciekawszym spotkaniu aktualny wciąż mistrz Polski - Lech Poznań pokonał na własnym stadionie aspirującą do tytułu Jagiellonię Białystok 2:0. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Semir Stilic. Bośniacki piłkarz, który niedawno stracił miejsce w składzie, teraz spisuje się coraz lepiej. W sobotę najpierw dobił skutecznie swój strzał (wcześniej świetnym podaniem popisał się Artjoms Rudnevs), a w doliczonym czasie wykorzystał zagapienie obrońców Jagiellonii i bez problemów ustalił wynik. Dzięki tej wygranej Lech awansował na piąte miejsce w tabeli i nadal liczy się w walce o miejsce w czołowej trójce gwarantujące grę w europejskich pucharach.

Drugą porażkę z rzędu poniosła warszawska Legia, która w Bełchatowie uległa miejscowemu GKS-owi 0:2. W takich samych rozmiarach Wojskowi przegrali z zespołem z Bełchatowa jesienią po dwóch bramkach Marcina Żewłakowa. Tym razem 34-letni napastnik pokonał Wojciecha Skabę w 36. minucie, a w doliczonym czasie gry rywali dobił Maciej Małkowski. Jednak w 24. minucie kapitan Legii Ivica Vrdoljak nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w Łukasza Sapelę. Po tej porażce Legia pozostaje na trzeciej pozycji.

Potknięcia rywali nie wykorzystała krakowska Wisła, która w ostatnim meczu 19. kolejki zaledwie zremisowała w Bytomiu z tamtejszą Polonią 2:2. Dla Wisły była to pierwsza strata punktów po siedmiu wygranych meczach z rzędu. Piłkarze z Bytomia byli bliscy sprawienia sensacji. Na prowadzenie wyszli już w drugiej minucie za sprawą Marcina Radzewicza. Kwadrans później do wyrównania doprowadził precyzyjnym strzałem Andraz Kirm. Po przerwie gospodarze mieli kilka wybornych okazji na zdobycie bramki i dopiero w 63. minucie Dariuszowi Jareckiemu udało się ponownie wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Polonia nie potrafiła jednak wykorzystać swojej przewagi, co zemściło się sześć minut później, kiedy to rzut karny wykorzystał Patryk Małecki. Mimo remisu Biała Gwiazda po 19. kolejce ekstraklasy powiększyła przewagę nad Jagiellonią Białystok do pięciu punktów i sześciu nad Legią Warszawa.

Punkty straciła także czwarta w tabeli Lechia Gdańsk. Podopieczni trenera Kafarskiego przegrali we Wrocławiu ze świetnie spisującym się Śląskiem 1:2. Podopieczni Oresta Lenczyka nie przegrali 12. meczu z rzędu.

Marek Dziadukiewicz

Piłkarze Lecha Poznań wygrali u siebie z Jagiellonią Białystok 2:0 w meczu 19. kolejki ekstraklasy. Lechici godnie uczcili przypadające na 19 marca 89. urodziny klubu.

Piłkarze Cracovii Kraków pokonali u siebie Koronę Kielce 3:0 w meczu 19. kolejki ekstraklasy. Gole dla gospodarzy zdobyli Mateusz Klich, Łotysz Aleksejs Visnakovs i Burundczyk Saidi Ntibazonkiza.

Jagiellonia Białystok - mistrz na półmetku ekstraklasy - nie potrafi wiosną wygrać. W sobotę uległa w Poznaniu Lechowi 0:2. Jeszcze gorzej spisuje się stołeczna Polonia, która w tej rundzie nie zdobyła gola - tym razem uległa u siebie Widzewowi Łódź 0:1.