Remisowe Gran Derbi

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 07:22
Piłkarze Realu Madryt zremisowali u siebie z Barceloną 1:1

Podziałem punktów zakończyło się ligowe starcie hiszpańskich gigantów. Piłkarze Realu Madryt zremisowali u siebie z Barceloną 1:1 w 32. kolejce ekstraklasy. Gole padły po rzutach karnych, wykorzystanych przez Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego. To był pierwszy z czterech meczów w ciągu 18 dni między tymi ekipami. Dzięki temu remisowi zespół ze stolicy Katalonii praktycznie zapewnił sobie kolejne mistrzostwo kraju i teraz w spokoju będzie mógł przygotowywać się do walki o Puchar Króla i triumf w prestiżowej Lidze Mistrzów, gdzie jego rywalem ponownie będzie zespół Realu Madryt.

Samo spotkanie nie zachwyciło. Przed przerwą oba zespoły stworzyły po kilka groźnych okazji jednak kibice nie doczekali się bramek. Te padły w drugiej połowie. Najpierw ze zdobycia gola cieszyli się Katalończycy. W 52. minucie Messi wykorzystał "jedenastkę", podyktowaną za faul Raula Albiola na Davidzie Villi. Albiol, który próbował łapać byłego klubowego kolegę z Valencii za szyję, został dodatkowo ukarany czerwoną kartką. Kiedy wydawało się, że Pepa Guardioli po raz kolejny wywalczą trzy punkty w meczu z odwiecznym rywalem, na jeden z ostatnich ofensywnych zrywów zdecydował się wprowadzony po przerwie Mesut Ozil. W 82. minucie reprezentant Niemiec dzięki ofiarnej interwencji przejął piłkę przed polem karnym Barcelony, ta później trafiła do Marcelo, który został sfaulowany. Kibice na Santiago Bernabeu znów oglądali rzut karny. Ronaldo - podobnie jak wcześniej Messi - nie miał kłopotów ze zdobyciem gola.

Kolejne Gran Derbi już w najbliższą środę, kiedy to obie drużyny zagrają w Walencji w finale Pucharu Hiszpanii. 27 kwietnia dojdzie w Madrycie do ich pierwszego meczu półfinałowego w Lidze Mistrzów, a 3 maja w Barcelonie odbędzie się rewanż.

Marek Dziadukiewicz

Mecze pomiędzy odwiecznymi rywalami, Realem Madryt a FC Barceloną od dziesięcioleci wzbudzają ogromne emocje. Przed nami cztery odsłony piłkarskich zmagań, które niewątpliwie przejdą do historii futbolu.

Gran Derbi - dwa karne i remis (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2011 08:40
Real Madryt zremisował na własnym stadionie z FC Barceloną 1:1 w meczu 32. kolejki Primera Division. W Gran Derbi podyktowano dwa rzuty karne.