"Królewskie" pożegnanie Dudka z Realem

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2011 10:33
Jerzy Dudek rozegrał swoje ostatnie spotkanie w barwach Realu Madryt. Polskiego bramkarza pożegnano owacją na stojąco.

W meczu 38. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt pokonał ostatnią w tabeli Almerię aż 8:1. Przy okazji tego spotkania pożegnalny występ w zespole "Królewskich" zaliczył Jerzy Dudek, który po czterech latach spędzonych w Madrycie żegna się z Realem.

Polski bramkarz wybiegł w podstawowym składzie i grał do 78. minuty. Dał się pokonać tylko raz - w 33. minucie po błędzie defensywy gospodarzy gola strzałem z kilku metrów do pustej bramki zdobył Kalu Uche, w przeszłości piłkarz Wisły Kraków. Gdy 12 minut przed końcem polski bramkarz opuszczał boisko, koledzy z drużyny utworzyli specjalny szpaler. Dudka serdecznie wyściskał m.in. trener Jose Mourinho, a 72 tysiące widzów zgotowało mu gorącą owację.

Doświadczony piłkarz występował w Madrycie od lata 2007 roku. W tym czasie rozegrał w sumie sześć meczów w barwach Realu - po dwa w ekstraklasie, w Pucharze Hiszpanii i Lidze Mistrzów. Przed spotkaniem z Almerią jego jedynym występem w Primera Division było spotkanie z Realem Saragossa 11 maja 2008 roku.

My mamy nadzieję, że transmisję z tego spotkania oglądali wszyscy prezesi i właściciele polskich klubów. Działacze i sztab trenerski Realu przy pożegnaniu REZERWOWEGO Dudka pokazali jak powinno traktować się swojego zawodnika.

Marek Dziadukiewicz

38. urodziny Jerzego Dudka (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 05:00
Sportowy Kalendarz Biograficzny Czwórki - 23 marca 2011.

Hiszpański dziennik "Marca" uważa, że czas Jerzego Dudka w Realu Madryt dobiegł końca. Zdaniem gazety, polskiego golkipera w przyszłym sezonie zastąpi wychowanek "Królewskich", Antonio Adan.

Jerzy Dudek rozegra jutro swój ostatni mecz w barwach Realu Madryt, poinformowała oficjalna strona "Królewskich".