Polacy w finale!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 06:59
Polscy żużlowcy byli bezkonkurencyjni w półfinale Drużynowego Pucharu Świata.

Dzięki fantastycznej postawie na torze w angielskim King's Lynn Polacy zapewnili sobie start w finale bez konieczności walki w barażach. Nasi żużlowcy zakończyli zawody z dorobkiem 62 punktów. Drugie miejsce wywalczyła Anglia - 49 pkt, a trzecie Rosja - 21 pkt. Ta dwójka oraz ekipy Szwecji i Australii, które zajęły drugie i trzecie miejsce w Vojens, wystąpią 14 lipca w turnieju barażowym w Gorzowie Wielkopolskim. Tam też dwa dni później odbędzie sięfinał. Obok Polski udział w nim ma już zapewniony reprezentacj Danii, która wygrała sobotni półfinał w Vojens.

Bohaterem polskiej ekipy był Krzysztof Kasprzak (Tauron Azoty Tarnów), który jako jedyny wygrał wszystkie pięć wyścigów. Po trzy zwycięstwa mieli kapitan Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów) i Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra). Polacy prowadzili już po pierwszej serii, w której zgromadzili 12 pkt. Po drugiej mieli na koncie 26 pkt, gdy Anglia - 15. Po trzeciej Polska mając 38 pkt o dziesięć wyprzedzała gospodarzy. Po czwartej serii biało-czerwoni mieli już 13 pkt przewagi nad Anglią, ostatecznie zawody ukończyli pokonując gospodarzy o 13 pkt.

Mamy nadzieję, że nasi żużlowcy równie dobrze spiszą się w finale rozegranym przed gorącą polską publicznością. Czy uda im się wywalczyćtytuł po raz trzeci z rzędu? Przekonamy się już 16 lipca.

Marek Dziadukiewicz

W Zielonej Górze zaplanowano na dziś dwie imprezy żużlowe. Najpierw rozegrany zostanie finał mistrzostw Polski par klubowych, a następnie zaległy mecz ekstraligi.

Piotr Pawlicki został indywidualnym mistrzem Europy juniorów na żużlu. Zawodnik Polonii Stokłosa Piła zgromadził 14 punktów i pewnie wygrał zawody finałowe w słoweńskiej Lubljanie.

Tomasz Burnos i Darek Matyja komentuja trzecie miejsce Polaków w siatkarskiej Lidze Światowej oraz zapowiadają półfinał DPŚ na żużlu.