Czwórka na 18. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i CNK

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 12:00
W najbliższą sobotę, 31 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się 18. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - największa plenerowa impreza naukowa w Europie! Czwórka zaprasza na relacje z tego wyjątkowego wydarzenia.
Audio
  • Wspomnienia Pikniku Naukowego 2013, m.in. o tym, jak działał pierwszy polski autonomiczny samochód? (Czwórka/Czwarty wymiar)
Piknik Naukowy 2013
Piknik Naukowy 2013Foto: Robert Gardziński/PR

Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest "Czas" - pojęcie, które inspiruje fizyków i filozofów, a jego definicji w równym stopniu poszukują matematycy i przyrodnicy, co humaniści. Jedno jest więc pewne: wśród niemal tysiąca intrygujących pokazów, które odbędą się podczas Pikniku każdy z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie.
Zapraszamy Was na Czwórkowe relacje z tego wyjątkowego wydarzenia, przygotowane przez naszych reporterów i dziennikarzy. Słyszymy się dwa razy w każdej godzinie - od godz. 11.00 aż do 18.00.

Stanowisko
Stanowisko Czwórki podczas jednej z poprzednich edycji
Pikniku Naukowego/fot. Marzena Leśkiewicz/PR

Odwiedzimy m.in. stanowiska Imperial  College London, Koła Naukowego Lotników i włoskiego Instytutu Kultury. Dowiecie się m.in. jak wygląda życie w prawdziwej archeologicznej wiosce, zgłębicie tajniki rekonstrukcji filmowej, a specjaliści z warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego pomogą w profesjonalny sposób zbadać wydolność organizmu, obliczyć skład ciała i określić jego prawidłową wagę.

W czasie trwania imprezy zaprosimy Was także do zabaw, prowadzonych przez reporterów, dziennikarzy i DJ-ów Czwórki na terenie Stadionu Narodowego oraz w "alejce radiowej". Po godz. 14.40 czeka Was quiz "Czwórka i sport", o godz. 16.35 - quiz "Czwórka i muzyka", o 18.20 - quiz "Czwórka i Europa" oraz po 19.10 - quizy "Czwórka i sport" i "Czwórka i Europa".

Zobacz także: Wspomnienia z Pikniku Naukowego 2013, czyli czym jest krwawiący drut <<<

Tymczasem wspaniale podczas Pikniku zaprezentuje się Polskie Radio, które zajmie aż 12 stanowisk. Tam będziecie mogli m.in. sprawdzić, ile centymetrów ma 1 sekunda nagrania, wcielić się w radiowego serwisanta, reportera czy montażystę, przekonać się, na czym polega proces cyfryzacji dźwięku, wziąć udział w nagraniu mikrosłuchowiska oraz wielu ciekawych konkursach. W zupełnie nowej odsłonie powróci również wielokrotnie nagradzany projekt "Dotknij dźwięku", który z pewnością pamiętają uczestnicy 16. Pikniku Naukowego.
Zachęcamy do odwiedzenia strony PiknikNaukowy.pl, na której znajdują się opisy poszczególnych stanowisk oraz mapa umożliwiająca zaplanowanie piknikowej trasy.

18. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik już w sobotę, 31 maja 2014 roku, godz. 11.00 - 20.00 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

(kd/mat.pras.)

Czytaj także

"Piknik Naukowy daje nam niesamowitą energię"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 10:31
15 czerwca startuje XVII Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem tegorocznej edycji jest "Życie". – Na pewno więc większość doświadczeń związana będzie z tym pojęciem – mówi Karolina Sperkowska z CNK.
rozwiń zwiń