Festiwal Przenikania - zapraszamy na relacje w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 12:37
Festiwalu Przenikania to wydarzenie, którego głównym celem jest zaprezentowanie zjawiska przenikania się różnych dziedzin sztuki i kultur, również przenikania sztuki do życia codziennego. W programie szereg koncertów, wystaw oraz warsztatów.
Logo Festiwalu Przenikania
Logo Festiwalu PrzenikaniaFoto: mat. pras.

- W wieczór poprzedzający pierwszy dzień 2015 roku zdecydowałem, że otworzę miejsce przyjazne młodym twórcom, do którego każdy będzie mógł zawsze wpaść, by bez kompleksów porozmawiać o sztuce - mówił Wojciech Brewka, z którego inicjatywy powstał Dziedziniec Kulturalny Jerozolimskie 107. Tam zorganizowana zostanie I edycja Festiwalu Przenikania.

Temat przewodni wydarzenia to zjawisko przenikania się różnych dziedzin sztuki i kultur, który będzie podejmowany w zaplanowanych wystawach (m.in. w wystawie zbiorowej, wpisanej do programu warszawskiej Nocy Muzeów), performance'ach, warsztatach artystycznych (np. malowaniu obrazów na żywo do improwizowanej muzyki, warsztatach z malowania mebli i deskorolek), a także pokazach filmowych, teatralnych i koncertach. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Organizatorzy liczą na aktywne włączenie się warszawiaków w działania artystyczne podczas festiwalu, co ma pokazać, że każdy może uczestniczyć w procesie tworzenia sztuki i designu.

Zobacz więcej Festiwal Przenikania pod patronatem Czwórki <<<

I edycja Festiwalu Przenikania odbędzie się 20 i 21 maja 2017. Szczegóły związane z wydarzeniem prezentowane będą na antenie Czwórki od poniedziałku do piątku w serwisach kulturalnych (godz. 6.45 i 17.45), a także w serwisach informacyjnych Czwórki.

W niedzielę 21 maja o godz. 12.05 wywiad z organizatorami w audycji Michał PiwowarkaKatarzyny Cygler "Artystyczny wybieg". Zapraszamy do słuchania!

***

mat. pras./kd/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka patronat
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stołeczny klub Niebo - pierwsze urodziny

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 15:45
Niebo kończy pierwszy rok - zapraszamy do wspólnego świętowania! Za nami dwanaście miesięcy tańców, zabaw i uciech na niebiańskim parkiecie, które przypieczętujemy fenomenalnym weekendem urodzinowym
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Animal Bar: w muzyce liczy się każdy detal

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:00
Animal Bar to warszawski zespół grający indie i rocka alternatywnego. Muzycy opowiadali w Czwórce o swojej twórczości i zagrali akustycznie w naszym studiu.
rozwiń zwiń