Kendrick Lamar i Nagroda Pulitzera!

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 10:54
- Wirtuozerska kolekcja utworów połączona amerykańską autentycznością i rytmicznym dynamizmem, który w wyjątkowy sposób pokazuje złożoność życia Afroamerykanów we współczesnym świecie - tak kapituła nagrody uzasadniła nagrodzenie albumu "DAMN" z 2017 roku. 
Fragment okładki płyty DAMN. Kendricka Lamara
Fragment okładki płyty "DAMN." Kendricka LamaraFoto: mat. promocyjne

Jury, działające przy Wyższej Szkole Dziennikarstwa Uniwersytetu Columbia, rok rocznie przyznają Nagrodę Pulitzera, honorując wybitne dokonania w dziedzinach dziennikarstwa, muzyki i literatury. To ogromne wyróżnienie nie tylko na amerykańskim rynku, ale i uznanie na całym świecie. 

Kendrick Lamar "To Pimp A Butterfly"
Kendrick_Lamar_-_Standing_-_Photo_Credit_Christian_San_Jose_1200.jpg
Kendrick Lamar "To Pimp A Butterfly"

Jak donoszą media, tegoroczna nagroda dla Kendricka Lamara jest też swego rodzaju przełomem w historii wyróżnienia. Po raz pierwszy kapituła zdecydowała się na wyróżnienie artysty spoza muzyki jazzowej czy klasycznej. 

Warto wspomnieć, że album "DAMN" został doceniony już wcześniej przez krytyków muzycznych. Ma na swoim koncie liczne nagrody. Na współpracę z raperem przy jego tworzeniu zdecydowali się m.in. Rihanna, U2, Zacari.

mat.pras./pj/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń