X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warm Up To Date: w czerwcu jesteśmy w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 10:55
Po Wrocławiu czas na Warszawę! Warm Up To Date x Łomża Jasne Pełne to zupełnie nowa, całodniowa, eksportowa formuła, realizowana we współpracy z Łomża Jasne Pełne. Na trzy miesiące przed białostockim finałem Up To Date wszystko co najlepsze na wyciągnięcie ręki dla mieszkańców stolicy.
Warm Up to Date: Warszawa
Warm Up to Date: WarszawaFoto: mat.pras.

Up To Date Krzysztof Karpinski 1200.jpg
Czwarta Scena Czwórki na Up To Date Festival

Warm Up To Date x Łomża Jasne Pełne gościł już we Wrocławiu. Teraz czas, by mieszkańcy stolicy Polski doświadczyli klimatu znanego dotąd jedynie ze stolicy Podlasia. Do Warszawy z muzycznym pozdrowieniem udaje się 15 artystów, którzy wystąpią na trzech muzycznych scenach. Do tego TIR scenografii, festiwalowego merchu i jubileuszowych instalacji.

SALON AMBIENTU,  SCENA BEATS I SCENA POZDRO TECHNO

Część muzyczną Warm Up To Date Festival x Łomża Jasne Pełne: Warszawa rozpocznie Dwunasty Salon Ambientu (Jasna 1). Zabrzmi w jego trakcie muzyka artystów dobrze znanych ambientowej publiczności. W projekcie live swoją twórczość zaprezentuje Hainbach – pochodzący z Berlina performer i kompozytor muzyki elektro-akustycznej specjalizuje się w tworzeniu ewoluujących dźwiękowych pejzaży, które magazyn „The Wire” określił mianem „solidnego tripa”. Do pracy zaprzęga nietypowe syntezatory, sprzęt testowy i eksperymentalny, taśmy magnetyczne i idiofony.


pozdro techno bus.jpg
UP TO DATE FESTIVAL Prezentuje Pozdro Techno Sound System

W mrocznej atmosferze, głębokich basach i szumie skontrastowanymi z brzmieniem akustycznych instrumentów zanurzy nas Rites Of Fall live. Po bardzo dobrze przyjętej debiutanckiej EP-ce "Truthsayer" (2017) w tym roku ukaże się pierwszy album artysty.

Z Jasnej 1 przeniesiemy się na Mińską 25 do Kotłowni Sztuki – The Boiler Hous of Art gdzie ulokowane zostaną Scena Pozdro Techno i Scena Beats. Te dwie sceny to bez wątpienia wizytówki Up To Date Festivalu. Ich warszawska odsłona przyniesie występy następujących artystów:


Warm Up to Date: Warszawa Warm Up to Date: Warszawa

Up To Date Przemek Ozz Sejwa 1200.jpg
Kolejne Nazwiska Artystów 10. Edycji Up To Date Festival w Białymstoku

BEATS.

Afrodeutsche – urodzona w Wielkiej Brytanii artystka o ghańsko-rosyjsko-niemieckich korzeniach. Jej polirytmiczne kompozycje są efektem syntezy wielu gatunków muzycznych, m.in. „afrofuturystycznego” electro i techno, klasycznych utworów fortepianowych i house’u z Detroit. Pozornie odległe inspiracje składa w spójną artystyczną wypowiedź. 

Roly Porter - ostatnim albumem pt. „Third Law” Porter udowadnia, że jego muzyka jest niesamowitym doświadczeniem sonicznym płynącym z mocy chóralnych głosów, dźwięku instrumentów strunowych i syntezatorów przecinanych silnymi perkusyjnymi akcentami, które wydają się niemal atakować słuchacza w momentach największego napięcia, zupełnie jakby emanowały z samego wnętrza planety.


Anthony Linell Press Pic 1 ©-Camille Blake 1200.jpg
Up To Date Festival 2019: nie dwa, lecz cztery dni

Prison Religion - nowatorskie, atonalne podejście do muzyki klubowej przyniosło Prison Religion uznanie krytyków i prasy muzycznej a „Passion of The Weiss” określiło przedsięwzięcie jako „industrialny chaos katarktycznego, gniewnego Hardcore Punka dla dzieciaków z klubów”.

OM Unit -  angielski producent, który od 2000 roku nieprzerwanie podejmuje wyzwanie, by wykraczać poza granice gatunków i stylów, które do tej pory udało mu się zbadać. W tym procesie odnosi sukces, uzyskując w swoich kompozycjach krajobraz pełen uczuć, bardziej ludzkiej i śmiałej muzyki elektronicznej.

Ivy Lab – znajdujący się obecnie na szczycie „Halftime”/„Future Beats”/motion duet prezentuje pstrokaty asortyment krajobrazu muzyki basowej z całego świata. To szeroki eksperyment – od elektroniki, po hip-hop.


Syny100_NIOM_fot.JakubKnera9 1200.JPG
Up To Date 2019. Sprawdź, co działo się we Wrocławiu

Barto’cut’12 – po wydaniu EP-ki „Piruer” oraz wybraniu na Młodego Wilka zyskuje coraz większy rozgłos. Współpracował z wieloma artystami, m.in. Z Guziorem, Otsochodzi, Holakiem… Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem.

Ćpaj Stajl - krakowski skład założony przez Pesha i Konego. W 2018 nagrał dobrze przyjęty mixtape "Lato w ghettcie". Na warszawskim Warm Up To Date x Łomża Jasne Pełne zagrają znane, nieco starsze kompozycje oraz zaprezentują kilka nowości z nadchodzących projektów.

PZG & Dubsknit: We Rob Rave - to cała seria albumów zainspirowanych muzyką rave/jungle, która pełnymi garściami czerpie z największych klasyków oldschoolowego nurtu. „We Rob Rave” narodziło się dla jednego, jedynego celu, a jest nim… rave.


up to date 810.jpg
Czwarta Scena Czwórki na Up to Date Festival

Warm Up to Date: Warszawa/Strefa ciszy Warm Up to Date: Warszawa/Strefa ciszy

Giulio-Aldinucci-1200.jpg
Warm Up To Date we Wrocławiu

POZDRO TECHNO

Neel – jego regularne występy na całym świecie niezmiennie potwierdzają, że jest jednym z ważniejszych reprezentantów sceny głębokiego, hipnotycznego techno. Mistrz przekładania surrealnych myśli i obrazów na dźwięki. Współtwórca – obok Donato Dozzy’ego – wydawnictwa Spazio Disponibile, czyli jednego z najważniejszych ośrodków poszukującego techno, nie stroniącego od eksperymentów i nowatorskich rozwiązań sonicznych. 

Birds ov Paradise live – to projekt szwedzkiego artysty Davida Sabela. Wywodzący się Göteborga producent eksploruje czystą głębię brzmienia i rytmu. Ciemność transformuje w światło, by to znowu pogrążyło się w ciemności. To intymna, prywatna i ponadczasowa muzyczna wypowiedź. Terstin - to artysta, który nie utożsamia się z jednym konkretnym stylem. Kieruje się ideą, która mówi, że w muzyce elektronicznej najważniejsza jest ewolucja i eksploracja. Podczas swoich występów najchętniej sięga po brzmienia z pogranicza różnych gatunków, których energię często można określić jako nieoczywistą.


Up To Date 1200 artyści.JPG
Czwarta Scena Czwórki. Tak było na Up To Date Festival

Paula Koski - rozległe, bogate przestrzenie dźwiękowe wzbogaca o głęboki bas i elementy współczesnej elektroniki. Jej szczególna wrażliwość została doceniona choćby przez managerów berlińskich klubów – Tresor i OHM.

Dtekk - to jeden z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych polskich DJ-ów. Jego sety, grane wyłącznie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej zaś – bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna.


up to date 2019 1 ogłoszenie 810.jpg
Nie Dwa, Lecz Cztery Dni! Tak Będzie Wygladała 10. Edycja Up To Date Festival

MALUSZEK, ROOMROOM, MERCH I WYŚLIJ POCZTÓWKĘ DO BABCI W WARSZAWIE

Muzyka to jednak nie wszystko. WUTDFxŁJP to również sztuki wizualne. Z okazji dziesięciolecia istnienia festiwalu mamy dla Was szereg atrakcji, które – mamy nadzieję – ucieszą Wasze oczy. Zabieramy do  ze sobą do Warszawy te elementy festiwalowej scenerii, które w minionych latach skupiały Waszą uwagę, co darzyliście sympatią i zainteresowaniem. Na szczycie listy festiwalowych „eksponatów” znajdzie się Maluszek, czyli jeden z najbardziej charakterystycznych elementów pośród form instalacyjnych UTDF. Ten pocieszny pojazd towarzyszył festiwalowi od samego początku jego istnienia. Co roku zmieniał kolorystykę, ewoluował, otrzymując różne dodatki, a wraz z upływem czasu zyskiwał kolejne ślady obecności uczestników festiwalu – to jeden z najmniej oszczędzanych przez gości UTDF, ku uciesze organizatorów, elementów instalacji.


Warm Up to Date: Warszawa Warm Up to Date: Warszawa

W Warszawie pojawi się także RoomRoom, czyli festiwalowy portal, przejście do zaczarowanego, abstrakcyjnego świata koloru, gdzie odbiorca będzie mógł się rozgościć, wygodnie rozsiąść i korzystać z walorów estetycznych oraz wrażeniowych wnętrza. Pokoik to – obok Maluszka – jeden z bardziej wyrazistych elementów key visualowych UTDF. Niezwykle fotogeniczny, w przeróżnych formach i odsłonach odgrywał główne role w komunikacji festiwalu.

Przygotujcie także adresy do swoich babć bowiem jak na prawdziwa rozgrzewkę przed Up To Date Festiwalem przystało, oprócz artystów do Warszawy przywieziemy także skrzynkę pocztową i uruchomimy specjalnie dla Was akcję „Wyślij Pocztówkę do Babci” oraz otworzymy nasz kramik z nową kolekcją ubrań De Luxe

Czy to już wszystko co dla Was przygotowaliśmy? Najlepiej sprawdzić na własne oczy 15 czerwca.


­WSZYSCY ARTYŚCI Z PODZIAŁEM NA SCENY:

DWUNASTY WARSZAWSKI SALON AMBIENTU

Hainbach live

Rites Of Fall live

BEATS.

Prison Religion

Roly Porter live

Ivy Lab

OM Unit

Afrodeutsche

PZG & Dubsknit: We Rob Rave

Ćpaj Stajl

Barto’cut’12

POZDRO TECHNO

Nell

Birds ov Paradise live

Paula Koski

Terstin

Dtekk


Warm Up to Date: Warszawa Warm Up to Date: Warszawa

 mat. prasowe/ac/kul

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Up To Date Festival. Łamie stereotypy o techno

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 11:00
W "Pierwsze słyszę" Jan Roguz, autor książki "O pasji do muzyki widzianej przez pryzmat białostockiego Up To Date Festival", przekonywał, że muzyką techno i hip-hopową da się zajmować na poważnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Newborn Jr: na Up To Date będzie freestyle

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 13:00
- W Białymstoku z Bartkiem Kruczyńskim zagramy dj set. Przypuszczam, że sporo będzie w nim freestyle'u, bo dla mnie wspólne występy z Bartkiem są jak konwersacja - opowiada Adam Brocki, który jako Newborn Jr pojawi się na Czwartej Scenie Czwórki na Up To Date. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

NOON: na moją wyobraźnię działają proste rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 13:03
Mikołaj Bugajak, producent muzyczny tworzący pod pseudonimem NOON to artysta, który wystąpi na tegorocznym Up To Date Festival w Białymstoku. W studiu Czwórki opowiedział w czwartej w swoim dorobku płycie pt. "Algorytm".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warm Up To Date - Białystok w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 14:30
Festiwal Up To Date ma już 10 lat i z tej okazji rusza w Polskę. - Próbujemy swoich sił w nowej formule eksportowej i w ostatni kwietniowy weekend zapraszamy do Wrocławia na Warm Up To Date - zapowiada Jędrzej Dondziło, didżej i współorganizator białostockiego festiwalu.
rozwiń zwiń