Gotowanie na dobry nastrój i "Walc" od Tęskno. Czwórka na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 16:00
26 dzień marca w Czwórce upływa m.in. pod znakiem gotowania, które poprawia humor, kultury, w której możesz uczestniczyć online oraz ćwiczeń spalających zbędne kilogramy.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Dean Drobot

W "Pierwsze słyszę" Kamil Jasieński opowiadał o badaniach, które dowodzą, że pieczenie i gotowanie skutecznie poprawia nastrój i to nawet na kilka dni. Naukowcy wiążą to z faktem, że te czynności pobudzają kreatywność i wpływają na rozwój osobisty człowieka. Czy to dobry sposób na czas #zostańwdomu? Sprawdziliśmy też, czego można nauczyć się na kursie "KoronaScience".

Po godz. 10.00 wystartowała "Stacja Kultura" z Kasią Dydo na pokładzie. Alan Pakosz - członek grupy teatralnej AD HOC z Krakowa opowiadał o improwizowanych spektaklach w formie online. W programie także "Gdynia Kulturalna", czyli przegląd weekendowych aktywności w mieście, z których skorzystamy bez wychodzenia z domu oraz rozmowa z Joanną Longić o jej jednoosobowym projekcie Tęskno.    

W "Stacji Nauka" ( godz. 12.00 – 13:00) sprawdziliśmy, czym różnią się żele antybakteryjne i środki wirusobójcze. A w "Dajesz radę" przyglądamy się pracy... psychologa pracy.

W audycji "Czat Czwórki" - z zaproszonymi gośćmi - spróbujemy odpowiedzieć na pytania: jakie powinny być etyczne postawy osób objętych kwarantanną i z jakimi  moralnymi dylematami zmagają się pacjenci z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa.

Po godz. 17.00 zapraszamy na "TOP". Tym razem zwiedzimy wirtualnie brytyjski Parlament i sprawdzimy, jak działa aplikacja "Ćwiczenia spalające tłuszcz"

W "Strefie Prywatnej" podpowiemy natomiast, jak wyćwiczyć i wzmocnić subiektywne poczucie szczęścia.

mat.prasowe/kul                                                                       

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak