Jedzenie na trudne czasy i poradnik maturzysty. Czwórka na sobotę

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 15:20
W ostatni marcowy weekend w Czwórce stawialiśmy na muzykę, kuchnię i maturzystów. W sobotę (28.03) gotowaliśmy i czytaliśmy lektury do egazminu dojrzałości.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/iravgustin

Czytaj także
kucharz gotowanie 1200.jpg
Gotuj! Piecz! To poprawia nastrój!

W "Sobotologii" (9:00 – 11.00) Patryk Kuniszewicz przedstawił przegląd dyscyplin sportowych, które można rozegrać... w domu, a Mateusz Kulik w audycji "Nie na żarty" (17.00 – 18.00) zaprosił do wspólnego gotowania: zostań w domu i gotuj w domu, ale co zrobić, jeśli mamy już dość spaghetti z sosem pomidorowym, schabowego z ziemniakami i naleśników? Kucharze, którzy zamknęli swoje restauracje pomagają karmić w domu. A Ci, którzy nie zamknęli też jakość muszą sobie radzić. Sprawdziliśmy i podpowiedzieliśmy, co jeść w trudnych czasach.

Zobacz takżę
shutterstock_islandia 1200.jpg
Świat w czasie pandemii… Islandia

Czwórka nie zapomina też o maturzystach i proponuje im powtórkę materiału w lekkiej i przyjemnej formie. W "Sobotologii" rozpoczęliśmy cotygodniowy cykl "6 tytułów na maturę" i po godz. 10.00 przypomnieliśmy, jak Wyspiański wyczarował na scenie "wieczną Polskę" i co to oznacza?

W audycji "Zaklinacze czasu" (14.00 – 15.00) przenieśliśmy się do czasów Stanisława Żółkiewskiego, który znalazł się wśród patronów 2020 roku. Jaka była rola hetmana w czasie pokoju i wojny? O hetmanach opowiedział Łukasz Jędrzejczak z Muzeum Wojska Polskiego. 

mat. pras./kul/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka #zostańwdomu