Drugi dzień matur i sportowe wyzwania - wtorek w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 15:09
W "Stacji Nauka" przeniesiemy się ponownie do Nowego Dworu Gdańskiego, by rozmawiać z maturzystami na bieżąco po napisaniu egzaminu dojrzałości. Sprawdzimy też, jak przygotowywać się do olimpiady podczas pandemii. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock

Stacja Nauka 12.00-13.00 - w drugim dniu maturalnych egzaminów pisemnych Patryk Kuniszewicz będzie z mikrofonem przed 1.L.O.im. Ziemi Żuławskiej w Nowym Dworze  Gdańskim. ZOBACZ WIĘCEJ Pierwszy dzień matur - Czwórka jest na miejscu! >>>

Poza tym w audycji porozmawiamy o tym, czy istnieje gen szczupłych i czy to prawda, że z chemicznego punktu widzenia czekolada to najdoskonalszy pokarm na świecie?

Czat Czwórki 15.00-17.00 - Koronawirus sprawił, że część wspólnych przestrzeni przestała być użytkowana. Co się stanie z pustymi biurowcami? Co z centrami biznesowymi i galeriami handlowymi? Jakie wnioski na temat własnego lokum wyciągnęliśmy z czasu pandemii? Do dyskusji zaprasza Piotr Firan.

12 cali na godzinę 19.00-20.00 – kolejna odsłona akcji wspierania przez Czwórkę Dj-ów w czasie, gdy kluby z muzyką prezentowaną na żywo pozostają zamknięte. Zapraszamy na set Maćko aka MKO. To DJ, który przemierzył całą Polskę wzdłuż i wszerz ze swoją nieoczywistą selekcją muzyczną, którą czerpie szeroko z takich gatunków jak minimal, deep oraz techno w jego klasycznym ujęciu. Artysta jest rezydentem klubu Jasna 1 w Warszawie. 

Strefa Sportu 21.30-22.00 - Maciej Sarnacki wciąż ma szansę na olimpijski awans w judo. Robert Grzędowski zaprasza na rozmowę o zmianach w olimpijskich kwalifikacjach i nietypowych domowych treningach.

Literatura

Godz. 8.30 - W Kąciku literackim polecamy interpretację wiersza "Kaczka Dziwaczka" Jana Brzechwy w wykonaniu RAUa, czyli Tomasza Rałowskiego - rapera, producenta muzycznego, autora RAUdycji w Czwórce (środy 19.00-20.00).

Godz. 8.35 - W cyklu "Książka w Czwórce" wybrane fragmenty "W pierścieniu ognia" Suzanne Collins przeczyta Anna Dereszowska.

W programie także o godz. 10.45 - "333 popkultowe rzeczy... lata 90." - fragmenty swojej książki czyta w Czwórce Bartek Koziczyński, dziennikarz muzyczny, autor piątkowej audycji Rock Blok, autor książek o tematyce muzycznej, kulturalnej i społecznej. 

Godz. 15.40 - radiopowieść Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Wojciecha Markiewicza z udziałem m.in. Jerzego Treli, Jolanty Fraszyńskiej, Mariusza Bonaszewskiego, Piotra Adamczyka, Krzysztofa Wakulińskiego. 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powtórka do matury. "Moralność pani Dulskiej", czyli moralność na opak

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 10:23
To ostatnia część Czwórkowych "Powtórek do matury" z języka polskiego. "Moralność pani Dulskiej" pojawić się może już na rozprawce pierwszego dnia matur, dlatego warto przypomnieć sobie tę lekturę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matury 2020 wystartowały. Uczniowie: język polski nie był taki trudny

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 14:58
Zaczęło się - matury wystartowały. Czwórka pojawiła się więc z żółtym mikrofonem w I LO im. Ziemi Żuławskiej w Nowym Dworze Gdańskim, by wspierać maturzystów oraz zbierać na gorąco pierwsze wrażenia.
rozwiń zwiń