Kulturalnie, literacko i muzycznie - spędź z nami wakacje!

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 12:01
Tegoroczne wakacje będą wyjątkowe, ale z Czwórką nie będziesz się nudził! Będzie dużo dobrej muzyki, koncerty, wywiady, a także ciekawe audioboooki, konkursy i moc zabawy - śledźcie naszą stronę i media społecznościowe!
zdj. il.
zdj. il. Foto: shutterstock.com/Antonio Guillem

dziewczyna lato książka słuchawki shutterstock 1200.jpg
Książki na lato - do słuchania w Czwórce

Zapraszamy na potężną dawkę dobrej muzyki. 

FunkadeliaBasstion dostrajają się na lato i wakacje. W Basstionie pojawi się więcej słonecznych klubowych brzmień, a w Funkadelii dużo klasycznej, beztroskiej muzyki z groovem. Mniej pogoni za nowościami, więcej  bujającej muzyki na ciepłe dni. 

Rock Blok - Na przekór koronie - Letni festiwal na Twoim balkonie - Bartek Koziczyński w lipcu i sierpniu pod tym hasłem będzie przedstawiać lineupy festiwali, które miały się odbyć w nadchodzące, kolejne weekendy, ale je odwołano.

12 cali na godzinę, Muzyczne Nowości Czwórki - pod hasłem "Weź na łąkę telefon z aplikacją Czwórki i tańcz!"  audycje z udziałem Dj’ów.

Koncerty: W pasmach Będzie głośno!  i okazjonalnie w Brzmi Dobrze Bo Polskie oraz Wolę Starsze Wolę Młodsze - retransmisje występów muzyków, które odbyły się w Czwórkowym studiu, bądź na festiwalach.

Konkurs "Wydaj Płytę z Będzie Głośno" - do 17 lipca młodzi muzycy mogą zgłaszać swoje projekty do konkursu. 

ZGŁOŚ SWÓJ ZESPÓŁ >>>

Wszystko gra na lato - Ula Kaczyńska będzie rozmawiać z muzykami nie tylko na temat ich nowych wydawnictw i planów - poprosi artystów o polecenia turystyczne - z ich rodzinnych miejscowości albo z najlepszych wypadów. Będą też polecenia literackie dotyczące książek o muzyce - właśnie ukazała się nowa książka o Patti Smith, będzie też nowa książka o Andrzeju Zausze.

Zaprosimy także na nowe odsłony dotychczasowych audycji na przykład Dajesz radę w piątek, i całkiem świeżutkie propozycje, jak Na końcu języka, czy Modny piątek

W audycji Stacja Nauka także mnósstwo nowości. Weronika Puszkar zaprosi na cykl "Naukowo po Polsce". Będziemy podróżować po kraju i przybliżać, z czego słyną różne regiony. Poznamy niezwykłe miejsca, dowiemy się wszystkiego o ewolucji zwierząt, i zobaczymy niezwykłe rośliny, które zadomowiły się w naszym kraju. Sprawdzimy też, dlaczego na Mazury co roku przylatują bociany i odwiedzimy Park Tężniowy w Ciechocinku. A Maciej Wójcik sprawdzi, dokąd najbardziej lubimy podróżować w wakacje i dlaczego. 

W programie Rozbiegani zaprosimy na przegląd wakacyjnych dyscyplin sportowych, dzięki którym ciekawie spędzimy wolny czas oraz zadbamy o szczupłą sylwetkę, np. rolki, street workout, aqua aerobik, bieganie z pupilem. Pojawimy się na górskich festiwalach biegowych i wyemitujemy rozmowy z ekspertami na temat najlepszych tras i bezpieczeństwa na szlaku. 

W Pasjonautach co tydzień rozmawiać będziemy z człowiekiem, pełnym pasji. Będą żeglarze, szefowie kuchni na statkach, lotnicy, stewardzi, rowerzyści, osoby podróżujące na tratwie, kajakiem lub w inny ciekawy sposób. Zaś w audycji Tędy po trendy przegląd i analiza wakacyjnych hasztagów i wakacyjnych akcji w mediach społecznościowych. Jak młodzi ludzie spędzają wakacje? Wyjeżdżają, pracują, pomagają innym angażując się w wolontariaty? A może łączą przyjemne z pożytecznym? Sprawdzimy to.

Zaprosimy także do Strefy Relaksu w Strefie Prywatnej. Do programu zaprosimy ludzi, którzy praktykują aktywności mogące wpływać pozytywnie na naszą psychikę i pozwalające zrelaksować się bez wielkich pieniędzy. Spróbujemy odetchnąć po trudnym roku szkolnym, akademickim i ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa. 

W Sztuce jedzenia kulinarny przewodnik wysokokaloryczny. W ramach cyklu będziemy poznawać smaki z różnych stron świata. Dowiemy się, jak mocno zakorzenione w kulturze danego miejsca są potrawy takie jak: hummus, falafel, hot dog, sabich.

Ciekawe cykle wakacyjne pojawią się także w Stacji Kultura.  W poniedziałek o "Śląsku na wakacje" opowie Maciej Kędziora krytyk filmowy, student katowickiej filmówki, filmawka. Przegląd ciekawych miejsc, inicjatyw, wydarzeń kulturalnych na Śląsku. Będziemy łączyć się via skype i polecać miejsca/trasy na kulturalne spacery, miejsca ciekawe pod kątek architektonicznym lub historycznym, wydarzenia, inicjatywy oddolne.

W cyklu "Biblioteka Muzyka" - Vienio, Pablopavo, Ten typ mes, to tylko kilku muzyków, którzy w ostatnim czasie wydali książki. W wakacyjnym cyklu sprawdzimy co czytają i o czym piszą muzycy. We wtorek - "Kraków na Lato", czyli cykl materiałów reporterskich, a także "Dookoła świata szlakiem mieszkań" - sprawdzimy, jak mieszkają ludzie na świecie. W środy - wakacyjna odsłona vcykklu "Kultura natury, a w czwartek - wakacyjne wydanie cyklu Instakultura.

W Czacie Czwórki cykl "Poza szlakiem". Odwiedzimy miejsca, do których warto zajrzeć i poznać ich niezwykłość. Dowiedzieć się, że jedyny podziemny wodospad w naszym kraju jest w Złotym Stoku, a w Stańczykach są mosty wzorowane na rzymskich akweduktach. 

W Zaklinaczach czasu pojawią się "Straszne historie" - zaprosimy Was do miejsc, z którymi związane są mrożące krew w żyłach historie. Nawiedzone zamki, duchy pojawiające się na dziedzińcach, rozstajne drogi, których nie przejdzie się nocą, opuszczone szpitale.... Jakie opowieści wiążą się z miejscami, które budzą strach i rodzą legendy?

Zapraszamy na wakacyjne przygody z Czwórką - na naszą stronę i do mediów społecznościowych!

***

mat. pras./kd

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wstań i idź" - historia fantastyki na kartach książki

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 09:31
Gośćmi "Stacji Kultura" będą Przemysław "Trust Truściński i Tomasz Kołodziejczak, z którymi porozmawiamy o książce "Wstań i idź".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń