Hygge czy "Na rauszu"? Duńska definicja szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 16:00
Duńczycy od lat uchodzą za najszczęśliwszych ludzi na naszym globie. O koncepcji hygge słyszeliśmy już dawno, ja jak żyją bohaterowie filmu "Na rauszu"?
Mads Mikkelsen w filmie Na rauszu
Mads Mikkelsen w filmie "Na rauszu"Foto: mat prasowe

Posłuchaj
Zanzibar kanga 1200.jpg
Zanzibar. Za co Polacy pokochali "piękną wyspę"?

W tym roku Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy otrzymał duński film "Na rauszu" - w reżyserii Thomas Vinterberg i z Mads Mikkelsen w roli gównej. To historia czwórki nauczycieli pracujących w gimnazjum, która testuje alkoholową metodę, która ma polepszyć jakość ich życia. Co więcej opowieść tak się spodobała, że teraz ma powstać amerykańska wersja.

Posłuchaj także:

Jak to się ma do spokojnego hygge, czyli filozofii która pomaga osiągnąć szczęście pod kocem, nie spiesząc się, z książką i kubkiem kakao?

***

Na audycję "Dajesz radę" w czwartek (13.05) o godz. (14.05) zaprasza  Anna Hardej.

kul


Czytaj także

Filozof na miarę XXI wieku? "Nie chodzi z głową w chmurach"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 11:00
- Filozofia jest zwornikiem, który pozwala zapuszczać się w różne rejony innych nauk. I choć dziś nie jest już uznawana za teorię wszystkich teorii to nadal chce zrozumieć, wszystko, co znajduje się wewnątrz - tłumaczy dr Artur Szutta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Strefa relaksu". Jak efektywnie odpoczywać przed maturą?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 09:33
Relaks jest niezbędnym elementem każdej pracy, zwłaszcza angażującej umysł. - Redukcja stresu to kwestia indywidualna, ale matura obwarowana jest wieloma schematami, które warto rozbijać - tłumaczył Filip Jach, doradca filozoficzny, coach i trener mocy. 
rozwiń zwiń