X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płyta na ten tydzień: "Jamaican Trip"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2011 17:00
Pięć niezwykle energetyzujących utworów znalazło się na najnowszej płycie zespołu Star Guard Muffin, nagranej na Jamajce. Czwórka poleca to wydawnictwo!
Audio

Album "Jamaican Trip" zarejestrował i wyprodukował Ronald McDermott w legendarnym dla świata reggae studiu Tuff Gong. Ale największe wrażenie zrobił na chłopakach z Brzegu anonimowy "dziadek od przeszkadzajek".

- Nie widzieliśmy jeszcze, żeby ktoś tak przeżywał muzykę. Ten 75-latek miał więcej energii niż wielu młodych ludzi - wspomina Kamil Bednarek.

Członkowie grupy Star Guard Muffin spędzili na Jamajce tydzień. Towarzyszył im m. in. Maken, znany słuchaczom Czwórki z audycji DJ Pasmo. Jak podkreśla Kamil Bednarek, grupa nie pojechała tam by leżeć na plaży i opalać się, lecz po to, by nagrywać w studiu, w którym swego czasu pracował Bob Marley.

– Na EP-ce znajdzie się pięć utworów. Jeden z nich jest małym muzycznym eksperymentem – zapowiadał Kamil.

Wokalista Star Guard Muffin podkreśla, że wraz z kolegami z zespołu czuł pewien niepokój w związku z wizytą na Jamajce.

– Ciekaw byłem, jak miejscowi odbiorą naszą muzykę. Jak zareagują na reggae tworzone przez tak młodych chłopaków, którzy grają ze sobą dopiero trzy lata. Mieliśmy duży stres przed nagraniami.

Obawy wokalisty okazały się jednak bezpodstawne. Star Guard Muffin zrobił dobre wrażenie zarówno na muzykach, którzy kiedyś tworzyli z Bobem Marleyem, jak i na współpracownikach Shaggy’ego.

– Do studia zaglądało wielu znanych miejscowych artystów. Wielką przyjemność sprawiało nam słuchanie ich pochwał, ale także rad. Potrzebna nam była taka energia. Ten wyjazd był strzałem w dziesiątkę – podkreśla.

- Pamiętam, jak siadaliśmy razem przy stole w studiu. Ich widok wsłuchujących się w naszą muzykę, zamykających oczy, podnoszących ręce do góry czy nawet tańczących zrobił na mnie wielkie wrażenie – puentuje Kamil Bednarek.

"Jamaican Trip" to płyta tygodnia w Czwórce! Krążki możecie zdobyć na naszej antenie!

ap/Kaw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Star Guard Muffin - "Szanuj"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2010 13:55
Debiutancki album reggae'owej grupy finalisty "Mam Talent" Kamila Bednarka. Czwórka poleca!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mam talent do reggae

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2010 17:45
Chciałbym, by reggae stało się muzyką mainstreamową, ale nie do przesady – wyznaje Kamil Bednarek, wokalista grupy Star Guard Muffin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Star Guard Muffin w "Ministerstwie Dźwięku" (wideo i zdjęcia)

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2011 00:00
Z okazji występu nadziei polskiego reggae na Jarocinie przypominamy koncert zespołu ze studia w Czwórce.
rozwiń zwiń