X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziś prawdziwych hipisów już nie ma?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 10:30
- Wiele z ich ideologii w nas zostało - mówił w Czwórce Krzysztof Dobies rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Czwórkowej "Ściądze z popkultury" sprawdziliśmy jak się miewają "wnuki" dzieci kwiatów.
Audio

W latach 60. kolorowi, długowłosi i rozśpiewani Amerykanie wypowiedzieli swój sprzeciw przeciwko dotychczasowym wzorom życia narzucanym im przez rodziców. Głosząc hasła wolnej miłości, duchowych poszukiwań i pacyfizmu, z orędownikami w rodzaju Jimiego Hendrixa, Henry Millera, czy The Beatles, hipisi zarazili swym życiowym podejściem młodzież na całym świecie.

- Hipisi buntowali się przeciw konwenansom i wszelkim formom zniewolenia, narzucanym im w szkole wojsku, policji, czy administracji – mówił w Czwórce Kamil Sipowicz, kronikarz polskiego ruchu hipisowskiego.

Choć zryw hipisowski trwał zaledwie kilka lat i skończył się wyniszczony przez narkotyki i prozę życia, to jego efekty są widoczne do dziś, nie tylko w modzie i w muzyce.

- Kiedy mówimy o czymś takim jak zamiłowanie do natury, pacyfizmu, szanowaniu odmienności drugiego człowieka, to są to idee, które w społeczeństwach spopularyzowali właśnie hipisi - mówił w Czwórce Krzysztof Dobies, rzecznik WOŚP-u. Fundacja Jerzego Owsiaka co roku pod hipisowskim hasłem "Miłość, Przyjaźń, Muzyka" organizuje Przystanek Woodstock, będący polskim hołdem dla kultowego hipisowskiego festiwalu z roku 1969. Czy przyjeżdżają tam prawdziwi hipisi? Czy można być hipisem pracując w korporacji? Na te pytania poszukaliśmy odpowiedzi razem z Piotrem Bratkowskim, publicystą tygodnika "Newsweek".

Aby się dowiedzieć posłuchaj nagrania audycji  "Ściąga z Popkultury" .

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na Jarocinie wszystko było wolno

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2012 11:00
Uczestnicy dawnego Jarocina mówili, że panowała tam atmosfera ogólnej przyjaźni. Mieszkańcy miasteczka narzekali na "obdartych" gości, którzy jedzą sałatę rękami. Jak to się stało, że mówimy o dawnym i nowym Jarocinie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mini weszła na salony dzięki królewskiemu dekretowi

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 10:30
W tym roku popularna spódniczka obchodzi 50. urodziny. U swych początków była ona symbolem i towarzyszką feminizmu, rewolucji obyczajowej oraz seksualnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

James Bond - idealny kochanek, ale czy dobry kandydat na męża?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 08:00
Pod wieloma względami to ideał: ma niesamowitą prezencję, twarde pięści, a gdy trzeba potrafi zacytować Szekspira. Wszytko byłoby piękne gdyby nie mały feler.. Męskim walorom Bonda przyjrzała się Ewelina Grygiel.
rozwiń zwiń