Święty Walenty w książkach zaklęty

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 12:32
Profesor uwodzący kobiety i trzy ogniste Hiszpanki, które mocują się z życiem. Oto spis lektur obowiązkowych na Dzień Zakochanych.
Audio
  • Posłuchaj, co dziewczyny z Bibliocreatio polecają na Walentynki

 - Ostatnio w literaturze wyraźnie zarysował się trend na książki erotyczne. Jest to do tego stopnia modne, że wydawcy postanowili wznowić nawet XVIII wieczne erotyki - opowiada Zofia Karaszewska. - Ale "Piekło Gabriela",choć bardzo pikantne, jest jednak romansem odwołującym się do historii literatury i do miłości Dantego i Beatrice.

Autorem książki jest debiutujący w tej roli Sylvain Reynard. To niezwykle tajemnicza osoba, która utrzymuje ścisły kontakt z czytelnikami za pośrednictwem swojej strony internetowej, ale nie wiadomo nawet, czy jest mężczyzną, czy kobietą. Powieść ukazała się w ubiegłym roku jako self-published book i odniosła natychmiastowy sukces w sieci. Wydawnictwo, które kupiło prawa do tytułu, wkrótce zamierza wydać kolejny tom cyklu "„Ekstaza Gabriela”.

Spis lektur z cyklu "Look na Book" znajdziesz tutaj > > >

Druga propozycja ekspertek z Bibliocreatio reprezentuje literaturę europejską. "Miłość, ciekawość, prozak i wątpliwości" to powieściowy debiut hiszpańskiej pisarki, poetki, eseistki i scenarzystki Lucii Etxebarri. Książka to rozpisana na głosy opowieść o życiu trzech, mieszkających w Madrycie, sióstr: - Klimat przypomina trochę to, z czym mamy do czynienia w filmie "Hannah i jej siostry" Woody Allena - wyjaśnia Sylwia Stano. - Etxebarria doskonale radzi sobie z tym wielogłosem, przedstawiając nie tylko losy bohaterek, ale też najważniejsze problemy wszystkich Hiszpanek: kult macho, patriarchalny model rodziny, nierówne prawa mężczyzn i kobiet, rzutujące na wszystkie dziedziny życia społecznego.

ekipa
ekipa Bibliocreatio w "Stacji Kultura" opowiadają o książkach na Walentynki

 

Polecenia literackie w "Stacji Kultura" wydają Sylwia Stano i Zofia Karaszewska. Nagranie z audycji dołączone jest do artykułu.

kul

Czytaj także

Mężczyźni, którzy doprowadzają kobiety do szału

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 14:50
Zbrodnie z miłości i szaleństwa z namiętności to motyw przewodni kolejnych propozycji w bibliofilskim cyklu "Look na Book".
rozwiń zwiń

Czytaj także

50 książek, których czytanie to sama przyjemność

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 17:20
Pół książki w ciągu roku czyta statystyczny Polak. Chcemy to zmienić i tworzymy listę 50 powieści, od których nie można się oderwać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inicjacja według Irvinga i Libery

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 16:20
Młodość durna i chmurna jest niewyczerpanym źródłem literackich inspiracji. Także dla Irvinga i Libery .
rozwiń zwiń