Anna Rogowska: sport to trening ciała i charakteru

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2015 13:33
Lekkoatletka sięgnęła po Mistrzostwo Świata w skoku o tyczce. Dziś po, 15 latach z tą dyscypliną, wymienia ją na bieganie.
Audio
  • Anna Rogowska o tyczkarstwie i sportowych wyzwaniach (4 bieg/Czwórka)
Piotr Galus i Anna Rogowska
Piotr Galus i Anna RogowskaFoto: Czwórka

Anna Rogowska swoją przygodę ze sportem zaczęła już w podstawówce. - Miałam rewelacyjną nauczycielkę WF-u, to ona zaprowadziła mnie na pierwszy trening, to ona zaszczepiła we mnie bakcyla sportu. Dzięki niej pokochałam lekkoatletykę - mówi w Czwórce.

Wszystko zaczęło się od biegu przez płotki. Dopiero w wieku 18 lat Anna Rogowska zaczęła skakać o tyczce, bo ta dyscyplina, jak twierdzi, miała w sobie "to coś".

Lekkoatletka pokochała wszechstronny trening tyczkarski, adrenalinę towarzyszącą każdej próbie pokonania przeszkody. Pamięta pierwsze sukcesy, ale i porażki, po których kolejne zwycięstwa smakowały lepiej.

Dziś na jej tyczkach szkoli się młodzież, a ona sama nazywa się sportową emerytką. W Czwórce zdradza jak dalej planuje swoją sportową karierę i zaprasza na akcję, której jest ambasadorką. Do tyczkarstwa zachęca, jednak twierdzi, że to sport dla wybranych.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Anna Rogowska (lekkoatletka, mistrzyni świata, tyczkarka)

Data emisji: 27.12.2015

Godzina emisji: 12.00

pj/gs

Czytaj także

Jak zostać zawodnikiem futbolu amerykańskiego?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 17:43
W Czwórce zagościli Marcin Miszczak i Szymon Żołądowski, zawodnicy Crusaders Warszawa, drużyny futbolu amerykańskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z maty wushu na podniebne liny i szarfy

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 15:10
Michał Derlicki swoją sportową karierę rozpoczął od wushu, czyli sportowego kung-fu. Mimo że wciąż trenuje, to dziś jego życie wypełnia "latanie" na linach, kółkach i szarfach, czyli akrobatyka sportowa.
rozwiń zwiń