Ekiden. Maraton sztafet w Parku Szczęśliwickim

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 16:50
Po raz piętnasty w Warszawie odbyło się spotkanie wszystkich amatorów dobrej zabawy i rywalizacji zespołowej w Ekidenie. Imprezę relacjonował dla Czwórki Piotr Galus.
Audio
  • 15. Ekiden – tu liczy się duch zespołu (4. bieg/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dudarev Mikhail/Shutterstock.com

Zawodnicy każdej drużyny, składającej się z 6 osób mieli do pokonania łącznie dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwoje następych 10 km, a troje kolejnych - po 5 km. W sumie mają do pokonania dystans 42,195 km.

- Ekiden to sztafeta maratońska podzielona na sześć etapów - mówiła Magdalena Skrocka z Fundacji Maraton Warszawski. - Fenomenem tego biegu jest to, że jest dla wszystkich, maratończyków i tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na ścieżkach biegowych - przekonywała. 

Dwudniowa impreza serwowała uczestnikom różne warunki pogodowe. Od intensywnego deszczu, po słońce. O jej etapach Piotrowi Galusowi opowiedzieli uczestnicy biegu. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której relacja z wydarzenia i rozmowy z organizatorami. Mówiliśmy także o tym, w jaki sposób biegacze wspierają działalność fundacji Rak'n'roll, Synapsis i Dajemy dzieciom siłę.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Magdalena Skrocka (Fundacja Maraton Warszawski), uczestnicy biegu.

Data emisji: 19.05.2019

Godzina emisji: 10.07

ac


Zobacz więcej na temat: Czwórka Piotr Galus bieganie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bieg na Szczyt Rondo 1 kondensuje emocje maratonu

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 12:00
- Ten bieg to moje oczko w głowie, bo impreza łączy sport, pomaganie i fantastycznych ludzi - mówi Piotr Jakóbik, organizator Bieg na Szczyt Rondo 1.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żyj bardziej". Jak zmienić swoje życie w 30 dni?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 09:00
"Żyj bardziej" to wyzwanie dla ludzi czynu, którzy chcą zmienić coś w swoim życiu oraz szukają naturalnej możliwości rozwoju. - Jesteśmy częścią natury i zostaliśmy stworzeni do ruchu. Zachęcam więc ludzi do mądrej aktywności - mówi autor książki, Mateusz Jasiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieg na milę. Quebonafide już wystartował, a Ty?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 12:00
9 czerwca 2019 w Warszawie odbędzie się 3. Bieg na 1 Milę. Jak co roku, oprócz sportowej rywalizacji, na uczestników będą na czekać atrakcje.
rozwiń zwiń