X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Będzie przełom ws. wiz do USA?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 13:30
Polska powiadomiła UE, że Stany Zjednoczone utrzymują wizy dla Polski, nie przestrzegając zasad wzajemności dotyczącej ruchu bezwizowego z krajami Unii. Komisja Europejska ma podjąć w tej sprawie rozmowy. Czy czeka nas przełom?
Audio
  • Czy interwencja Komisji Europejskiej pomoże wywalczyć Polsce ruch bezwizowy do Stanów Zjednoczonych? (Czwórka/Europejski Lunch)
Będzie przełom ws. wiz do USA?
Foto: (źr. www.usainfo.pl)

- Polska złożyła takie powiadomienie, przede wszystkim dlatego, że miała taki obowiązek - wprowadza w temat słuchaczy "Europejskiego Lunchu" Krzysztof Kokoszczyński z EurActiv Polska. - Gdy wchodziły przepisy unijne dające Komisji możliwość interwencji w przypadku, kiedy USA nie stosują równej polityki dla krajów z UE, Polska była jednym z sygnatariuszy tego dokumentu. I o ile wydaje mi się, że Unia rzeczywiście podejmie rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi w tym temacie, to zupełnie inną kwestią będzie ich skuteczność. USA wymagają przy zniesieniu wiz otrzymania od danego państwa istotnych danych osobowych, listy przestępców i raczej nie odstąpią od tego.
Z podobnym problemem spotykają się też cztery inne kraje członkowskie - Rumunia, Bułgaria, Cypr i Chorwacja. Nie wchodzą one jednak, w przeciwieństwie do Polski, do strefy Schengen. Rodzi się w związku z tym pytanie, czy nie lepiej, żebyśmy sami negocjowali z Ameryką, zamiast przerzucać to na Komisję Europejską? - Tak, szanse pewnie nawet mamy większe, biorąc pod uwagę różne powiązania historyczne, gospodarcze czy kulturowe pomiędzy Polską, a Stanami. Z drugiej strony komisja ma tę przewagę, że będzie mówiła głosem 28. państw i mogłaby chociażby zagrozić wprowadzeniem wiz dla amerykańskich dyplomatów do nich wszystkich - sugeruje Kokoszczyński.
PRZECZYTAJ TEŻ: 2013 rok w Unii - bilans na plus<<<

Niezmiennym jeszcze pozostaje bardzo ważne pytanie - czy Polska w ogóle powinna naciskać na Komisję Europejską w tym temacie? Czy rzeczywiście kwestia wiz ma aż takie znacznie i powinniśmy jej poświęcać tyle uwagi? - Oczywiście Komisja Europejska ma wiele ważniejszych spraw na głowie, ale to jednak kwestia mocno prestiżowa. Mówiąc wprost - trochę głupio, że my potrzebujemy tych wiz, podczas gdy Czesi, Słowacy czy inni nasi sąsiedzi oraz państwa, które weszły razem z nami do UE, tych wiz nie potrzebują. Uważam jednak, że ważniejsze są kwestie handlowe, relacje obronne i o tym powinniśmy przede wszystkim pamiętać w rozmowach z USA - akcentuje gość Czwórki.
(ac/pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unia Europejska zachęca do inicjatywy obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2012 13:00
Od 1. kwietnia wystarczy, że znajdziecie co najmniej sześć osób z innych państw UE, założycie Komitet Obywatelski i zarejestrujecie swój pomysł na stronie Komisji Europejskiej. Jakie są dalsze kroki - o tym mówiliśmy w "Śniadaniu Europejskim".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia Europejska zaczyna żyć ekologicznie?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2012 10:00
W audycji rozmawialiśmy m.in. o "eksperimental garden” – ogrodach zakładanych w europejskich miastach. Pomysł opiera się na własnej produkcji (w ogródkach) i sąsiedzkiej wymianie żywności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Umowa o wolnym handlu Unii Europejskiej i Kanady. ”To przełom”

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 20:29
Po czteroletnich negocjacjach przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso oraz premier Kanady Stephen Harper podpisali unijno-kanadyjską umowę o wolnym handlu. Muszą ją jeszcze zatwierdzić kraje UE i prowincje Kanady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne zamieszanie z GMO

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 11:11
W połowie lutego Komisja Europejska dopuściła uprawę i sprzedaż genetycznie modyfikowanej kukurydzy 1507. Stało się tak pomimo sprzeciwu aż dziewiętnastu państw. Zamieszania z genetycznie modyfikowaną żywnością ciąg dalszy.
rozwiń zwiń