X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Erasmus - szansa dla każdego studenta

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 15:00
Wyjazd na Erasmusa to wielka szansa dla studentów. Uczą się nie tylko wybranego kierunku na obczyźnie, ale również samodzielności. Zdobywają doświadczenia i staże w zagranicznych firmach. W programie może wziąć udział każdy właściwie zdolny żak.
Audio
  • Wyjazd na Erasmusa to szansa dla studentów w zdobyciu doświadczenia i pracy (Czwórka/Europejski Lunch)
Erasmus - szansa dla każdego studenta
Foto: Glow Images/East News

Na szczycie list uczelni przyjmujących studentów są te hiszpańskie. Kuszą nie tylko atrakcyjnością kraju i pogodą, ale również jakością uniwersytetów. W Polsce pogoda może i nie kusi, ale poziom nauczania, owszem.

- Jeszcze 10 lat temu byliśmy w absolutnym ogonie, jeśli chodzi o przyjmowanie studentów. Teraz jednak bardzo przesuwamy się w rankingach do góry. Dzięki jakości nauczania i perspektywom rozwoju przybywa do nas coraz więcej studentów. Liczą oni na to, że okres Erasmusa, to tylko początek ich pobytu w Polsce. Tutaj można znaleźć pracę, która wbrew pozorom, nie jest gorsza niż praca w pozostałych krajach Unii Europejskiej - mówi Tomasz Bratek, dyrektor programu Erasmus Plus w Polsce.

Czytaj także: Hiszpania od trochę innej strony<<<

Dla większości studentów to jest pierwszy wyjazd na tak długi czas do obcego kraju i pierwsza konieczność samodzielnego radzenia sobie. Owszem mają grupę wsparcia, do której mogą zwrócić się o pomoc, ale nie będą prowadzeni przez rodziców za rączkę. Ponadto przez cały czas wyjazdu trwa proces edukacyjny z zaliczeniami egzaminów i samego Erasmusa. Tomasz Bratek dodaje, że studenci uczą się wielu rzeczy podczas wymian. - To nie jest tylko nauka konkretnego kierunku, ale także samodzielność, umiejętność znalezienia się w nowej sytuacji, nieszablonowego myślenia oraz brania odpowiedzialności za siebie i za innych - mówi gość Czwórki.

Zobacz też: Studenci bawią się na wyjazdach cały rok<<<

Erasmus to również wyjazdy do pracy. Studenci ostatniego roku i absolwenci mogą zgłosić się na staż w ramach programu do wybranego przez siebie przedsiębiorstwa zagranicznego. Taki wyjazd może trwać nawet roku. Jak pokazują statystyki po tym czasie 2/3 stażystów jest zatrudnianych w firmach.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy w audycji "Europejski Lunch".

bc/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Duchy w Cambridge

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 17:45
Dostać się na uczelnię w Cambridge, to marzenie milionów uczniów z całego świata. Nie brakuje tam też Polaków. Bohaterem reportażu Czwórki jest Julia, która studiuje tam japonistykę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy dziś warto iść na studia?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 12:20
Podobno aż 79 procent maturzystów uważa, że studia nie gwarantują dobrej pracy. Mimo to aż 3/4 z nich wybiera się na wyższe uczelnie. Po co? Justyna Dżbik zapytała Miłosza Brzezińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni krok do oddania pracy dyplomowej

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2014 17:00
Już niebawem tysiące studentów zmierzy się z największym wyzwaniem w swojej naukowej karierze i złoży do dziekanatu prace dyplomowe. O czym należy pamiętać, żeby być pewnym, iż wszystko zostało dopięte na ostatni guzik?
rozwiń zwiń