X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Karnawał - sposób na życie

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 14:00
Któż nie słyszał o karnawale w Rio de Janeiro. W Czwórce Adriana Goulart tancerka i nauczycielka tańców latynoamerykańskich zdradza jak wyglądają przygotowania do karnawałowych nocy.
Audio
  • Adriana Goulart opowiada o karnawale i szkołach samby w Rio (Czwórka/Konturówka)
Karnawał - sposób na życie
Foto: źr. Wikipedia/CC/Paula Ferrari

Każda z dziewczyn biorących udział w karnawałowych tańcach występuje w specjalnie przygotowanym stroju, bardzo skąpym, wykonanym przede wszystkim z drutu, ozdobnych kamieni, cekinów i piór. Jak podkreśla Adriana Goulart, tancerka, nauczycielka i instruktorka tańca, choreografka i reżyserka spektakli karnawałowych, ważnym elementem takiego ubioru są bardzo wysokie buty.
Jak twierdzi gość Czwórki, dla szkół tańca w Brazylii karnawał trwa cały rok. Każda z nich ma swoje pracownie i siedzibę. Adriana Goulart od najmłodszych lat występowała na karnawałowych pokazach podczas słynnych na cały świat corocznych prezentacji szkół samby w Rio de Janeiro.

Dziś w Rio liczy się 12 szkół. Podczas karnawału 6 z nich prezentuje się w poniedziałki, 6 we wtorki w godzinach od 21.00 do 7.00 rano. - Każda ze szkół oczywiście chce paradować w nocy, dlatego organizowane są specjalne losowania kolejności występów - mówi gość "Konturówki".
Znając godzinę swoich występów każda ze szkół wie jak przygotować swoje kostiumy, by wyglądały jak najbardziej okazale.
W ostatnich latach karnawał w Rio staje się coraz bardziej komercyjny, by oglądać go na żywo trzeba kupić bilet, a pokazom towarzyszy ogromna rywalizacja, bo chodzi o ogromne pieniądze.
(pj)

Zobacz więcej na temat: Brazylia Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bez karnawału ciężko byłoby przetrwać zimę"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 10:07
Kiedyś potrafiliśmy się bawić pięknie. Nawet, gdy czasy w naszej historii nie sprzyjały, bale karnawałowe się odbywały, a ludzie, odświętnie wystrojeni, zachowywali uśmiech na twarzach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Domosławski o ofiarach nowego Eldorado

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 11:11
W zapadłej wiosce w brazylijskim interiorze ginie para obrońców Amazonii. W Brazylii, Ekwadorze i peruwiańskich Andach, lokalne społeczności, które walczą o swoje prawo do czystego środowiska i ziemi, są prześladowane. Są przeszkodą na drodze do wielkiego biznesu, więc giną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rio de Janeiro - miasto, które wciąż czeka, by je odkryć

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 12:00
- Rio de Janeiro pięknie łączy naturę z miejską tkanką. Dziką przyrodę, magiczne wodospady, możemy podziwiać m.in. w tamtejszym parku narodowym, który znajduje się w samym… sercu miasta - mówi Anna Biesiadecka w Czwórce.
rozwiń zwiń