Dzień Dziecka - mały podróżnik przepytuje Mariana Opanię

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 13:39
Audycję zaczniemy od spotkania z Szymonem Radzimierskim, 10-latkiem, który napisał książkę "Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo". W studiu Czwórki zagości także legendarny aktor Marian Opania.
Szymon Radzimierski
Szymon Radzimierski Foto: Czwórka

Aktor Marian Opania podczas swojego benefisu/fot. PAP/Grzegorz Jakubowski Aktor Marian Opania/fot. PAP/Grzegorz Jakubowski

Szymon aktywnie prowadzi bloga, podróżuje i pisze książki. Porozmawiamy o jego wyprawach i o byciu młodym odkrywcą.

W drugiej części audycji w studiu pojawi się Marian Opania, do którego Szymon także będzie miał kilka pytań. Marian Opania to aktor, który widzi swój zawód jako połączenie misji z umiejętnością bawienia widza. Podkreśla szczególne swoje przywiązanie dla Teatru Telewizji, w którym zagrał ponad siedemdziesiąt razy.

W studiu porozmawiamy z nim o jego drodze aktorskiej, o teatrze i filmie oraz o podejściu do młodych aktorów. Zaproponujemy również absolutnie niepoważne wyzwanie.

***

Tego dnia Czwórka świętować będzie Dzień Dziecka także w innych programach. Do współprowadzenia audycji zaprosimy najmłodszych słuchaczy. Serwisy kulturalne o 6.45 i 17.45 powstaną we współpracy z dzieciakami. Zapraszamy!

***

Na audycję "Absolutnie niepoważni" w czwartek (1.06) w godzinach od 9.05 do 10.00 zapraszają Janek Kruczkowski i Mateusz Tomaszuk.

kd/jsz

Czytaj także

Marcin Jakoby. "Chiny bez makijażu" to uderzenie w stereotypy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 14:10
"Chiny bez makijażu" to obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy pragną wgryźć się głęboko w "chińskość" i dowiedzieć się, że to, co dotychczas słyszeli o Chińczykach... w większości jest nieprawdą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co czytać podczas wakacji i dlaczego... powieści?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 19:08
Czytanie powieści pozwala nam się zrelaksować i rozwija empatię. Jakie jeszcze korzyści dla rozwoju naszej osobowości przynosi nam fikcja literacka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryk Sienkiewicz hipsterem? "Dyktował modę"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 18:40
Był pierwszym polskim pisarzem z Noblem, a także... trendsetterem i bożyszczem kobiet. - "Sienkiewiczomania” opanowała Warszawę. Panowie zapuszczali "hiszpanki", starali się mieć posągowe rysy i śniadą cerę. A panie w każdym mężczyźnie szukały cech autora "Quo vadis" – opowiada przewodnik miejski Arkadiusz Żołnierczyk.
rozwiń zwiń