Dzień Dziecka. Marian Opania kontra mały podróżnik

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 11:26
Szymon Radzimierski to 10-latek, który prowadzi bloga, podróżuje i napisał książkę "Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo". W Czwórce, przy okazji Dnia Dziecka, współprowadził wywiad z legendarnym aktorem Marianem Opanią.
Audio
  • Dzień Dziecka - Marian Opania i Szymon Radzimierski w studiu Czwórki (Absolutnie niepoważni/Czwórka)
Mateusz Tomaszuk, Marian Opania i Janek Kruczkowski
Mateusz Tomaszuk, Marian Opania i Janek KruczkowskiFoto: Czwórka

piotr gąsowski pap 1200.jpg
Piotr Gąsowski - pechowiec spod szczęśliwej gwiazdy

Dotychczas odwiedził już ponad 30 krajów na całym świecie i jak przyznał, najważniejsze dla niego jest poznawanie innych kultur i ludzi. - Najważniejsze jest, czego się uczę po drodze. A będąc zagranicą myślę o takich rzeczach, które w Polsce nie przyszłyby mi do głowy - mówił Szymon Radzimierski. Opowiadał też o swoich przygodach, m.in. o ucieczce przez pola ryżowe w Wietnamie przed bykiem bawolim, i tłumaczył, dlaczego na jego książce znalazł się dopisek: "rodzicom wstęp wzbroniony".


Krzysztof Ibisz pap 1200.jpg
Ibisz: Moim zadaniem jest dostarczanie emocji

W drugiej części programu w studiu zagościł aktor Marian Opania, znany m.in. z filmów, seriali oraz desek teatrów. W Czwórce opowiadał m.in. o swjej aktorskiej i prywatnej codzienności. - Jestem człowiekiem niesłychanie pracowitym. Może nie aż tak, jak śp. Zbyszek Wodecki, który robił trzy koncerty dziennie, ale ja potrafię zagrać dwa koncerty, radio, dubbing, i jeszcze serial - mówił Marian Opania. - Sypiam po 2-3 godziny i jestem wyspany, jednak gdy mam czas, śpię nawet po 10 godzin - opowiadał. - Coś ciągnie mnie do pracy i nie wyobrażam sobie bez niej życia.

W programie mówił także o swoich rodzinnych konotacjach z pewnym włoskim, "bardzo bitnym" rodem, zdradził dlaczego w lipcu jeździ do Norwegii i jakie "śmiertelne niebezpieczeństwa" tam na niego czyhają, a swoje pytania do Mistrza zadać mógł także Szymon. Legendarny aktor zmierzył się również z "absolutnie niepoważnym wyzwaniem, w którym udowodnił, że...

Marian Opania Bywam wesoły, jestem wdzięcznym słuchaczem Witkora Zborowskiego czy Marka Kondrata. Sam jednak nie jestem dowcipny, chyba że wcześniej opracuję to, co chcę powiedzieć. Tak robię przed wyjściem na scenę


Szymon Radzimierski/fot. Czwórka Szymon Radzimierski/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: Absolutnie niepoważni

Prowadzą: Janek Kruczkowski i Mateusz Tomaszuk

Gość: Marian Opania (aktor filmowy, serialowy, teatralny i dubbingowy) 

Data emisji: 1.06.2017

Godzina emisji: 9.10

kd/jsz

Czytaj także

Michał Koterski: potrafię przytulić samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 13:00
- Niczym w powieści Paulo Coelho moje życie zatoczyło krąg i to, co jest dla mnie najważniejsze w tej chwili, to aktorstwo. Temu chcę się poświęcić - zapowiada Michał Koterski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gąsowski. Pechowiec spod szczęśliwej gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 12:00
- Lubię się z siebie śmiać i jestem anegtociarzem - deklaruje aktor Piotr Gąsowski i w Czwórce opowiada o wszystkim, co mu tak naprawdę w życiu nie wyszło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Ibisz: moim zadaniem jest dostarczanie emocji

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 15:00
- W programach na żywo najważniejsze jest przeżycie "tu i teraz". Mam świadomość, że nagle jestem w milionach polskich domów i muszę spróbowac pociągnąć ludzi za sobą. Do tego nie można się przyzwyczaić, zobojętnieć - opowiada Krzysztof Ibisz.
rozwiń zwiń