Michał Kędziora: Polacy coraz lepiej radzą sobie z modą

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 17:40
Autor książki "Rzeczowo o modzie męskiej" Michał Kędziora, znany też jako autor bloga Mr. Vintage, określany jest czasem jako profesor Miodek mody męskiej. On sam ma do tego większy dystans, ale jest szczęśliwy i niezwykle usatysfakcjonowany tym, że pomaga panom odnaleźć styl i klasę.
Audio
  • Michał Kędziora: Polacy coraz lepiej radzą sobie z modą (Czwórka/Dzień kobiet)
Kasia Węsierska, Michał Kędziora, Karina Terzoni w studiu Czwórki
Kasia Węsierska, Michał Kędziora, Karina Terzoni w studiu CzwórkiFoto: www.facebook.com/czworka

Gość Czwórki, spytany przez prowadzące audycję "Dzień kobiet" Karinę Terzoni i Katarzynę Węsierską, o to, czy polscy mężczyźni mają klasę i styl, docenił duży progres w tej kwestii na przestrzeni ostatnich lat. - Jeszcze nie można być w pełni usatysfakcjonowanym, ale jest coraz lepiej. Widać wyraźnie, że i męska część polskiego społeczeństwa bardziej niż kiedyś interesuje się modą, stylem i tym jak wyglądają na co dzień - przekonywał Kędziora.
Zakładając kilka lat temu bloga, gość Czwórki miał jasno sprecyzowany zamysł. - Czułem taką potrzebę edukacji w zakresie męskiego stylu. Miałem na to swój pomysł, spostrzeżenia, a sukces mojej książki "Rzeczowo o modzie męskiej" dowodzi tego, że dobrze trafiłem zarówno z tematem, jak i z tym, w jaki sposób go przekazuję.
PRZECZYTAJ: Moda jako styl życia

Nie brakuje opinii, że od wielu lat w Polsce trwa "moda na modę". Mamy do czynienia z prawdziwym wysypem blogów, portali i magazynów poświęconych tej tematyce. Czy to też w naturalny sposób przełożyło się na większe zainteresowanie mężczyzn tą dziedziną życia? - Z pewnością. Fajnie się to zmienia, bo zarówno młodzi chłopcy, jak i starsi mężczyźni zaczynają się tym interesować. I czuję się częścią tego, co daje mi niemałą satysfakcję. Udało się! - skwitował szczęśliwy Kędziora.
Więcej o modzie męskiej, popularnych trendach - w nagraniu wywiadu z audycji "Dzień kobiet".
ac/kul

Czytaj także

Siostry Bukowskie: nie będziemy udawać, że jesteśmy znawczyniami mody

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 19:50
Zaczęły od pisania bloga, potem wkroczyły na czerwone dywany, ale nie lubią określenia "szafiarki". - Motywujemy ludzi, żeby mieli estetyczne ciało - mówią siostry Bukowskie. - A ubranie traktujemy tylko jako dodatek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Macademian Girl: blogowanie otwiera i poszerza horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 13:30
Tamara Gonzalez Perea jest dyplomowaną architektką wnętrz, ale realizuje się w modzie. Jej blog Macademian Girl śledzi prawie 5,5 tysiąca fanów, profil na Facebooku ma blisko 100 tys. polubień. - Znalazłam pomysł na życie i go realizuję - mówi blogerka. - To cudowne uczucie żyć z pasji. Bo choć pracuję, to jednak nie czuje się jakbym była w pracy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia bielizny - od pantalonów do stringów

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 10:20
Najlepiej wygląda, gdy jest, ale jej nie widać. Przynajmniej pod ubraniem. Kiedy występuje w roli głównej powinna zapierać dech w piersiach i rozpalać zmysły. Bielizna - mroczny obiekt pożądania.
rozwiń zwiń