X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Adwokat w roli głównej". 7 grudnia rusza Przegląd Kina Prawniczego

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 14:57
- Bardzo nam zależy, aby ludzie wiedzieli na czym polega praca adwokata. Mówiąc ustami artystów fabularnych i dokumentalnych mamy nadzieję dotrzeć i zostać zrozumianym przez szerokie grono publiczności - wyjaśniała mec. Anisa Gnacikowska.
Audio
  • Anisa Gnacikowska i Maciej Nowicki o przeglądzie filmowym "Adwokat w roli głównej" (Hrapkowidz/Czwórka)
  • Zuzanna Bartoszek i Justyna Wasilewska o rolach w filmie "Serce miłości" (Hrapkowidz/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Pomysłodawczyni projektu Anisa Gnacikowska wyjaśniała, że przegląd filmowy jest wartościowy zarówno dla adwokatów, jak i dla osób na co dzień niezwiązanych z prawem. - Bez względu na to, czy to produkcje amerykańskie, czy polskie, filmy pokazują sytuację, w których adwokat musi mierzyć się z ludzkim nieszczęściem, często przeciwstawiając się ośrodkom nacisku, żeby stanąć w obronie jednostki - Duże zainteresowanie prawników takim kinem pokazuje, że lubią porównywać swoją pracę do wydarzeń przedstawianych na ekranie. Część z nich zestawia je z sytuacjami, jakich doświadczyli w życiu - mówiła.

Dyrektor Watch Docs Maciej Nowicki tłumaczył, że Naczelna Rada Adwokacka pierwsza wyszła z inicjatywą stworzenia wspólnego projektu. Zauważyli, że duża część filmów dokumentalnych prezentowanych w ramach festiwalu w jakiś sposób dotyczy ich pracy. - Można pokazać prawników, w filmach, w których bronią praw człowieka, obalają stereotypy i są jednocześnie filmami pełnymi emocji, związanymi z prawdziwymi historiami – opowiadał.

Zapraszamy na rozmowę o roli adwokatów w filmach dotyczących praw człowieka. W drugiej części audycji wysłuchamy też Zuzanny Bartoszek i Justyny Wasilewskiej, które opowiedziały Beacie Kwiatkowskiej udziale w filmie "Serce miłości".

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Goście: mec. Anisa Gnacikowska (członkini Naczelnej Rady Adwokackiej, pomysłodawczyni przeglądu), Maciej Nowicki (dyrektor festiwalu Watch Docs. Prawa człowieka w filmie)

Materiał przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 3.12.2017

Godzina emisji: 14.09

ac/kd

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawa człowieka w filmie. Zbliża się kolejna edycja Watch Docs

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 13:45
- Oferta filmów dokumentalnych jest bardzo szeroka. Co roku trafia do nas prawie 1000 zgłoszeń - spośród nich staramy się wyselekcjonować najlepsze - opowiadał Konrad Wirkowski organizator Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kino amerykańskie - trafny komentarz rzeczywistości?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 12:30
Krytycy kina mówią już o erze "Zeitgeist". Być może nie jest to jeszcze widoczne, ale coraz więcej reżyserów stara się złapać "ducha czasów". Czy ich filmy są czymś więcej niż nostalgiczną pocztówką z przeszłości?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Między czasem a komedią - o czym opowiadał Charlie Chaplin?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 16:19
Charlie Chaplin to jedna za najbardziej ikonicznych postaci w historii kina. Geniusz komedii, mistrz liryzmu i obrońca wykluczonych. Tworzył filmy z przesłaniem, przecierając szklaki współczesnym reżyserom.
rozwiń zwiń