X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alfonso Cuaron - "buduje historie na wielu poziomach"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 17:17
- Wielkość Cuarona polega na tym, że stworzył film opowiadający o historii Meksyku, który jednocześnie nie jest całkowicie polityczny. Rejestruje sytuacje, ale nie pokazuje ich w oczywisty sposób - mówił krytyk filmowy Jakub Popielecki. 
Audio
  • "Roma" - intymna podróż do Meksyku lat 70. (Hrapkowidz/Czwórka)
Reżyser filmowy Alfonso Cuaron
Reżyser filmowy Alfonso CuaronFoto: Denis Makarenko/Shutterstock

O filmie "Roma" mówi się, że to gra Cuarona z włoskim nurtem neorealizmu. Opowiada o nierównościach społecznych, ale to nie jest wyłącznie polityczne kino Jakub Popielecki

- Cuaron na dwie godziny zabiera nas do Meksyku lat 70. To film, który możemy smakować. Intymną historę udało mu się połączyć z bardzo szerokim pejzażem politycznym. Wykorzystuje symbolikę i kontrasty. To bardzo zmysłowe kino - opowiadał krytyk.

Zobacz zwiastun filmu "Roma" w reż. Alfonso Cuarona:

Jakie filmy tworzy Alfonso Cuaron? Jakimi symbolami operuje? Dlaczego motyw kobiety i matki jest ważny w jego kinie? O czym opowiada najnowsza produkcja pt. "Roma"? M.in. o tym w nagraniu audycji. 

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, w którym dziennikarka Czwórki Beata Kwiatkowska rozmawia z reżyserem filmu "Zwierzęta" Gregiem ZglińskimPOSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Jakub Popielecki (krytyk filmowy)

Data emisji: 16.12.2018

Godzina emisji: 14.08

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Steve McQueen - bliskości z widzem szuka poprzez język kina

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 18:00
Jest reżyserem i scenarzystą, ale także fotografem i rzeźbiarzem. Jego najnowszy film "Wdowy" możemy już oglądać na ekranach polskich kin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Over the Limit". Ten film to odbicie prawdziwej Rosji

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 14:00
- Tworzyłam ten film przez pięć lat. Przez rok trwała jego dystrybucja. W USA można było go zobaczyć m.in. w dystrybucji kinowej. To wyjątkowa sytuacja, biorąc pod uwagę, że jest to europejskie kino dokumentalne - mówiła autorka filmu Marta Prus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gabriela Muskała: "Fuga" zadaje pytania i daje tropy, nie odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 14:40
7 grudnia na ekrany kin wejdzie "Fuga" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej ze scenariuszem Gabrieli Muskały. - Ta historia dojrzewała we mnie przez 13 lat. Dałam ją w prezencie Agnieszce Smoczyńskiej, kiedy ta skończyła "Córki dancingu" - opowiada scenarzystka i odtwórczyni roli głównej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kino Małgorzaty Szumowskiej. "Wymyka się prostej klasyfikacji"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 15:11
- Małgorzata Szumowska jest autorką bardzo europejską. Kiedy na ekranach pojawiły się "33 sceny z życia" w polskiej kinematografii dominowało kino moralnego niepokoju i pocieszne bajki o ludziach. Ona złamała ten schemat - mówił Sebastian Smoliński, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń