Światowe Dni Młodzieży. Szansa na uczynek miłosierdzia

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 11:00
"Bilet dla Brata" to niespotykane w historii Światowych Dni Młodzieży przedsięwzięcie organizowane przy współudziale zespołu bezinteresownych wolontariuszy z całej Polski.
Audio
  • Światowe Dni Młodzieży 2016. Na czym polega akcja "Bilet dla Brata"? (Kierunek Kraków/Czwórka)
Żeby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży przeciętny mieszkaniec Ukrainy musi na to wydać nawet 7 miesięcznych pensji. Z myślą o takich ludziach zorganizowano akcję Bilet dla Brata
Żeby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży przeciętny mieszkaniec Ukrainy musi na to wydać nawet 7 miesięcznych pensji. Z myślą o takich ludziach zorganizowano akcję "Bilet dla Brata"Foto: Pixabay/love_sun/dom. publiczna

Celem tej inicjatywy jest pomoc młodym pielgrzymom ze Wschodu, którzy pragną przyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Polski w 2016 roku. - Młodzi z tamtej części Europy bardzo potrzebują naszej pomocy. Nie tylko finansowej, ale też mentalnego wsparcia, które pozwoli stworzyć wspólnote jeszcze przed tym, co wydarzy się w Krakowie. - wyjaśnia ks. Krzysztof Dukielski, a zaproszone do studia wolontariuszki z Białorusi i Syberii opowiadają o sytuacji młodych katolików na Wschodzie i tłumaczą, jak jeszcze możemy im pomóc.

***

Tytuł audycji: Kierunek Kraków

Prowadzi: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Goście: ks. Krzysztof Dukielski (Biura Organizacyjne ŚDM), wolontariuszki z Białorusi i Syberii

Data emisji: 24.04.2015

Godzina emisji: 7.00

kul/pj

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Jak się modlić i kochać innych?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 13:45
Za pół roku do Polski przyjadą młodzi z całego świata, by w Krakowie spotkać się z papieżem Franciszkiem. Już teraz katolicy przygotowują się do tego wydarzenia, uczestnicząc w rekolekcjach w Łagiewnikach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ŚDM. Dni w Diecezjach to szansa na poznanie Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 11:36
Na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży do Krakowa przybędą katolicy z całego świata. Organizatorzy przygotowali dla nich propozycję, dzięki której lepiej poznają nasz kraj.
rozwiń zwiń