Lednica 2000. Wrota do Światowych Dni Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2016 12:40
XX Spotkanie Młodych, które właśnie zakończyły się nad Jeziorem Lednickim, to ostatni przystanek przed Światowymi Dniami Młodzieży. - Świętowaliśmy trzy jubileusze i modliliśmy się w intencji tego, co wydarzy się w Krakowie - opowiadają uczestnicy spotkania.
Audio
  • Co wydarzyło się na XX Spotkaniu Młodych w Lednicy? (Kierunek Kraków/Czwórka)
Pod Bramą-Rybą zgromadziło się ok 65 tys. pielgrzymów, by wspólnie modlić się, tańczyć i wysłuchać przesłania papieża Franciszka
Pod Bramą-Rybą zgromadziło się ok 65 tys. pielgrzymów, by wspólnie modlić się, tańczyć i wysłuchać przesłania papieża FranciszkaFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Zorganizowane w sobotę 4 czerwca Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbyło się już po raz 20. Tegoroczne wydarzenie łączyło się także z 1050. rocznicą chrztu Polski oraz 800-leciem zakonu dominikanów. - Ideą spotkań lednickich jest pokazanie entuzjazmu wiary. Chcemy pokazać, że chrześcijanie mogą być ludźmi szczęśliwymi, radosnymi i bawiącymi się - mówi zastępca rzecznika prasowego Dominika Chylewska.

W audycji opowiadamy o haśle przewodnim tegorocznego spotkania, wspominamy ojca Jana Górę i sprawdzamy, co łączy Lednicę z Krakowem.

***

Tytuł audycji: Kierunek Kraków

Prowadzi: Przemysław Goławski

Goście: Dominika Chylewska (zastępca rzecznika prasowego XX Spotkań Młodzieży), Andrea Baldacci (Schola Lednicka)

Data emisji: 5.06.2016

Godz. emisji: 7.00

kul/mc

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Co nas czeka w Krakowie?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 15:18
Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie, które już w lipcu tego roku w Krakowie zgromadzi młodych ludzi z całego świata. Na razie udział deklaruje blisko 2,5 mln. pielgrzymów ze 110 krajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dni w Diecezjach. Świętowanie przed ŚDM

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 11:41
Światowe Dni Młodzieży to wielkie wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie, jednak już dziś przygotowują się do niego właściwie wszystkie diecezje w naszym kraju.
rozwiń zwiń