Pracodawcy nie muszą ulegać palaczom

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 15:00
W Europie walkę z paleniem w miejscu pracy rozpoczęto kilka lat temu. Również w Polsce coraz więcej pracodawców zwraca na to uwagę. Jakie mają środki i szanse powodzenia?
Audio
  • Coraz więcej polskich pracodawców nie wydziela w miejscu pracy stref dla palących (Czwórka/Mamy to)
Pracodawcy nie muszą ulegać palaczom
Foto: Glow Images/East News

Sytuacja nie jest łatwa. Chociaż blisko 90 procent palaczy deklaruje chęć wyjścia z nałogu, udaje się bardzo wąskiej grupie. Najnowsze wyniki badań przeprowadzonych w Londynie, wskazują, że najłatwiej pozbyć się palącego problemu, poddając się terapii behawioralno-poznawczej. Powinno się ją przeprowadzić w środowisku pracowniczym i wówczas szanse jej powodzenia sięgają 60 procent.
PRZECZYTAJ: Papieros to nie jest elegancki gadżet

Jeszcze do 2010 roku polscy pracodawcy mieli obowiązek utworzenia w miejscu pracy palarni. Obecnie jednak coś takiego nie istnieje. - Coraz częściej wyznacza się w zakładzie albo biurze przestrzeń do uprawiania jakiegoś sportu - przekonywała w audycji "Mamy to" specjalistka rynku pracy, Urszula Zając-Pałdyna.
Czy papierosy mogą prowadzić do konfliktów pomiędzy współpracownikami? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.
***
Tytuł audycji: Mamy to
Prowadzi: Justyna Majchrzak
Goście: Beata Kwiatkowska, Urszula Zając-Pałdyna
Data emisji: 10.11.2014
Godzina emisji: 12.00
ac/kul

Czytaj także

Chcesz spokoju w czasie jazdy? Jedź sam!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 13:15
Bardzo ciekawe wyniki badań brytyjskich naukowców. Wzięli oni pod lupę to, co najbardziej rozprasza nas podczas jazdy samochodem. I nie jest to wcale pisanie esemesów, głośna muzyka czy rozmawianie przez telefon, ale współpasażerowie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kontrolowany wybuch złości? Na zdrowie!

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 16:00
Wbrew powszechnym opiniom złość jako uczucie nie ma tylko negatywnego wymiaru. Często potrafi mieć kojące, wręcz zbawienne konsekwencje. W "Mamy to" sprawdziliśmy, jak się złościć, by żyć dłużej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Suma naszych polskich strachów

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2014 11:00
Czego się boimy? Polityków, podatków, ciemności i pająków. Ale to nie wyróżnia nas spośród innych narodów. Czy mamy takie fobie, które właśnie nas charakteryzują? O tym rozmawialiśmy w audycji "Piątek, piąteczek, piątunio".
rozwiń zwiń