Kasia Godzisz i Webster: "Balans" to było od razu to

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 15:25
Na wydanym w marcu tego roku krążku "Balans" znajdują się utwory z pogranicza hip hopu, soulu, R'n'B czy dancehall. - Od razu zaiskrzyło między nami muzycznie - wspominał w "Muzycznym Lunchu" Webster, czyli Tomasz Świder opowiadając o debiutanckiej płycie długogrającej Kasi Godzisz.
Audio
  • O jakich uczuciach mówi krążek "Balans"? (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Kasia Godzisz, Tomasz Świder i Michał Witak w Czwórce
Kasia Godzisz, Tomasz Świder i Michał Witak w CzwórceFoto: Czwórka
Posłuchaj też:
Paweł Grabowski 663x365.jpg
Spinache i polska poezja w hiphopowej wersji

Krążek "Balans" promują single "Światem rządzą panie", "Blow" oraz "Chodź". Jest tu także utrzymany w lżejszym klimacie utwór "This Message of Love", do którego gościnnie zaproszony został brytyjski wokalista Jnr Robinson. - Ta płyta powstawała bardzo spontanicznie. To jest miszmasz stylów, jednak nie ustalaliśmy, ile jakiego stylu ma tu być. Wysyłałem Kasi takie bity, które ją inspirowały - mówił Webster. Jak przekonywali zaproszeni artyści, ta płyta jest przede wszystkim uczuciowa, a materiał na niej zawarty sprawdza się zarówno w klubie jak i w plenerze.

Słuchając nagrania całej rozmowy z Kasią Godzisz i Tomaszem Świdrem nie tylko przekonacie się, jak brzmią wybrane utwory z "Balansu", ale także dowiecie się, kiedy Kasia Godzisz rozpoczęła karierę wokalistki, dlaczego uczy śpiewu oraz co ją łączy z Johnem C. Marshallem, gitarzystą, który współpracował z Rayem Charlesem i Arethą Franklin. Ponadto w "Muzycznym Lunchu" Tomasz Świder wspomniał też o przygotowaniach do wydania nowego albumu formacji Jahbestin.

Sprawdź też:
Paula&Karol dach fot.mat wlasne 1 663x364.jpg
Paula & Karol: nabraliśmy nowego oddechu

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Michał Witak

Goście: Kasia Godzisz (wokalistka, nauczycielka śpiewu), Webster czyli Tomasz Świder (producent, muzyk, hiphopowiec)

Data emisji: 15.06.2017

Godzina emisji: 13.23

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dj Anusz: w Andrzeju Zausze siedział groove

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 16:49
Jeszcze w zeszłym roku i na poczatku bieżącego, aby upamiętnić 25 lat po śmierci Andrzeja Zauchy, razem z Błażejem Górniakiem Dj Anusz nagrał dwa mixtape'y: "Zaufaj sobie" oraz "Magia to ja". Znajdziemy na nich prawie 80 utworów legendarnego wokalisty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Metrowy & Fankatak. Spotkanie pięciu charakterów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 17:00
Gośćmi Mateusza Tomaszuka w "Muzycznym Lunchu" byli Bartosz "Metrowy" Medyński oraz Artur Musioł z Fankatak, a opowiadali o powstaniu ich najnowszego, objętego Czwórkowym patronatem albumu "Hajla Bajla Fank". Jak na jego ostateczny kształt wpłynęła babcia perkusisty zespołu?
rozwiń zwiń