Pokahontaz o płycie "REset": świadomy powrót do klasyki

To już czwarty studyjny album Pokahontaz. Na krążku "REset" Fokus i Rahim wracają do korzeni, a muzyka osadzona jest mocno w latach 90. ubiegłego stulecia.
Wojciech Fokus Alszer i Sebastian Rahim Salbert
Wojciech "Fokus" Alszer i Sebastian "Rahim" SalbertFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Muzyczny lunch 2017/12/12 13:00
Prowadzący Maciej Kasprzyk
Opis

Na krążku, który premierę miał 1 grudnia, muzycy starają się "resetować" to, co pojawiało się na poprzednich płytach - elektronikę, mieszanie gatunków. - To wyszło dość spontanicznie, po prostu zdarzyło się kilka sytuacji, w których trafiliśmy na tamtą, "starszą" muzykę - wspominali w Czwórce. - Wsiadając kiedyś do samochodu usłyszeliśmy te stare bity, spojrzeliśmy na siebie i wiedzieliśmy już, że chcemy to zrobić - mówił Fokus. - Przez tyle lat staraliśmy się wyprzedzać epokę, że w końcu doszliśmy do punktu, w którym zatęskniliśmy za starymi czasami. Tyle było już kroków w przód, że raz chcieliśmy się cofnąć - tłumaczył Rahim.

Jak powstawał krążek "REset" i czy dziś muzycy bardziej czują się "dinozaurami" czy "pionierami" gatunku? Jaka jest różnica między tworzeniem w nowoczesnym i elektronicznym, a klasycznym i oldschoolowym stylu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji, w której także utworyz płyty "REset".

Zobacz więcej "Reset" jest Płytą tygodnia w Czwórce >>>

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Data emisji: 12.12.2017

Godzina emisji: 13.05

kd/mz

Goście Sebastian "Rahim" Salbert, Wojciech "Fokus" Alszer
Playlista
Tagi
Playlista
  • POKAHONTAZ - Nowy Rozdział (Greg Remix)
  • POKAHONTAZ - Kalendarze feat. Tymek
  • POKAHONTAZ - Stawiam dziś
  • Tyler, The Creator, - See You Again feat. Kali Uchis