X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Blauka z debiutanckim albumem. Wagary od codzienności

Blauka to duet muzyczny stworzony przez Georginię Tarasiuk i Piotra Lewańczyka. Debiutancki album "Miniatura" ukazała się 27 sierpnia. Premierę poprzedziły single: "Figle", "Fantazmat", "Zuchwałe", "Zawzięcie" i "Polana".
Piotr Lewańczyk, Georgina Tarasiuk (Blauka)
Piotr Lewańczyk, Georgina Tarasiuk (Blauka)Foto: Mateusz Tomaszuk/Czwórka
O Audycji
Tytuł "Miniatura" - muzyczne wagary z Blauką
Prowadzący Mateusz Tomaszuk 
Opis

Zespół powstał w 2018 roku jako efekt pracy wokalistki kompozytorki i autorki tekstów Georginii Tarasiuk i muzyka, dotychczas współpracującego m.in. z Mrozem i Ralphem Kamińskim Piotrem Lewańczykiem, który jest producentem muzycznym projektu. Nazwa została zapożyczona z gwary miejskiej Poznania i oznacza… wagary.

Surf-rockowe brzmienia z pogranicza vintage i indie rocka, które usłyszymy na "Miniaturze" nawiązują do muzycznej sceny lat 70. Uzupełniają je współczesne teksty i futurystyczne teledyski, które zostały dostrzeżone i nagrodzone na festiwalach video awards (m.in. Yach Film Festiwal 2019, Oniros Film Awards, SHORT to the Point Film Festival, IndieFEST Film Festival, Berlin Music Video Awards 2019, PL Music Video Awards 2018).

Goszczący w audycji Mateusza Tomaszuka muzycy podkreślali, że to album bardzo osobisty. - Pracując nad debiutanckim materiałem Blauki zdałem sobie sprawę, jak bardzo muzyka mojej młodości jej we mnie żywa, choć przez długi czas była w uśpieniu. Tworząc autorski materiał po raz pierwszy sięgałem po inspiracje, z których nie korzystałem nigdy wcześniej – mówił Piotr Lewańczyk.

Czy pesymistyczna reinterpretacja przeboju Skaldów może podbić serca fanów? Który z utworów miał dla Georginy Tarasiuk wymiar terapeutyczny? Jakie muzyczne inspiracje połączyły artystów? Więcej w rozmowie ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Data emisji: 4.10.2019

Godzina emisji: 13.05

ac

Goście Georgina Tarasiuk, Piotr Lewańczyk (Blauka)
Playlista
Tagi
Playlista
  • STEADY HOLIDAY - Nobodys Watching
  • BLAUKA - Zawzięcie
  • BLAUKA - Amerykański Sen
  • MARLON WILLIAMS - What's Chasing You
  • BLAUKA - Haj
  • SUNFLOWER BEAN - Twentytwo
  • Blauka, - Polana
  • BLAUKA - Domek Na Plaży
  • Klaxons, - Golden Skans