Wrocław Hip Hop Festival i One Love Music Festival - muzyczne święto

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 14:50
Przed nami spora dawka polskiego rapu oraz wybuchowa mieszanka reggae, soulu, drum’n’bassu i nie tylko. W najbliższy piątek i sobotę do Hali Stulecia powrócą dobrze znane wrocławskie festiwale, a Czwórka objęła te wydarzenia swoim patronatem.
Kadr z One Love Music Festival
Kadr z One Love Music Festival Foto: mat. pras./Sebastian Klebaniuk

Bas Tajpan fot. Dominik Zachariasz 1200.jpg
Złap karnety na Wrocław Hip Hop Festival i One Love

W tym roku wrocławskie święto hip-hopu, czyli Wrocław Hip Hop Festival przypada na 19 listopada, a wśród zapowiedzianych raperów znaleźli się m.in.: Paluch, O.S.T.R., Białas, Guzior, OIO (OKI, Otsochodzi, Young Igi), Kękę, Sarius, Malik Montana oraz Kukon. 

Posłuchaj
07:14 _PR4_AAC 2021_11_18-13-20-15.mp3 O festiwalowym weekendzie we Wrocławiu opowiada Daria Kubasiewicz (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>>

.

Dzień później odbędzie się One Love Music Festival i tu zagrają Metrik, Friction oraz Pendulum (dj set), czy Nneka, nigeryjska wokalistka znana ze swojego eklektycznego podejścia do tworzenia muzyki. Do line-upu zaproszono także Krzysztofa Zalewskiego, Bitaminę czy skład Karaś/Rogucki. Na małej scenie wystąpią m.in. Bas Tajpan czy Zamilska

Organizatorzy wydarzenia zapraszają także na występ Grubsona, który niedawno świętował 12-lecie wypuszczenia swojego największego hitu "Na szczycie". - Grubson to dla nas artysta totalny, wymyka się szufladkom, ramom, konkretnym określeniom - mówiła w Czwórce Daria Kubasiewicz, przedstawiciel organizatora imprezy. 

. .

- Oba te festiwale łączy zajawka muzyczna artystów, uczestników i organizatorów. Za nami niemal dwuletnia przerwa i wszyscy jesteśmy podekscytowani, że możemy wrócić. Niezależnie od gatunku muzycznego - czy to rap, reggae, czy elektronika - to ogromna radość dla nas, jako organizatora, ale także - mam nadzieję - dla artystów, którzy zagrają. Cieszymy się, że zechcieli przyjąć zaproszenie i wystąpią na naszych scenach - podkreślała gość Czwórki.

SPRAWDŹ TAKŻE Jak nas spotkać na wrocławskich festiwalach? 

W dobie pandemii, jak podkreślała Daria Kubasiewicz, organizatorzy będą szczególnie dbać o bezpieczeństwo zarówno muzyków, jak i uczestników obu wydarzeń. - Mamy świadomość, że wirusowe statystyki rosną, ostatni tydzień przed festiwalowym weekendem jest więc najbardziej kluczowy, zwłaszcza że nasi odbiorcy to młodzi ludzie. Ale wiemy też, że hip hop to nowy pop, a wszyscy są wygłodniali muzyki i imprez muzycznych. Mamy bilety dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych, prosimy też, by nosić maseczki i korzystać z płynów dezynfekcyjnych, które będą rozstawione na terenie festiwali - podkreślała Daria Kubasiewicz. 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Daria Kubasiewicz

Data emisji: 18.11.2021

Godzina emisji: 13.15

kd/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka Maken rap hip hop

Czytaj także

Wystawa "m jak młodość" - malarstwo w trzech aktach

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 17:30
W Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, do 12 grudnia, można oglądać kolekcję, prezentującą sztukę najciekawszych młodych artystów. - Znalazło się na niej blisko 50 różnorodnych prac młodych twórców - mówi w Czwórce Piotr Szarzyński, kurator wystawy i współtwórca kolekcji. 
rozwiń zwiń