Licealiści witają wiosnę Dniem Narodów

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 15:00
Przyśpiewki, przysmaki, stroje ludowe z różnych części świata - w II LO w Tomaszowie Mazowieckim już od 40 lat w Pierwszy Dzień Wiosny świętowany jest Dzień Narodów.
Audio
  • Dzień Narodów 2016 oczami licealistów z Tomaszowa Mazowieckiego ( Nowiny Radiowej Czwórki/Czwórka)
  • Uczniowie z II LO z Tomaszowa Mazowieckiego podczas Dnia Narodów opowiadają o ciekawostkach różnych części świata (Nawiedzeni/Się Mówi)
Różnorodność kultur, ciekawostki ze świata - pierwszego dnia wiosny licealiści z Tomaszowa Mazowieckiego obchodzą Dzień Narodów 2016.
Różnorodność kultur, ciekawostki ze świata - pierwszego dnia wiosny licealiści z Tomaszowa Mazowieckiego obchodzą Dzień Narodów 2016.Foto: Glow Images/East News

Nasz prowadzący Patryk Kuniszewicz z czwórkowym mikrofonem nie tylko sprawdzał wiedzę licealistów, ale i sam się czegoś nauczył. - Rumuni słyną z gościnności i radości, choć właśnie stamtąd pochodził Drakula - opowiada jeden z uczniów.

Słuchacze dowiedzieli się też, że na przykład w Norwegii można zjeść nietypowe potrawy,które muszą być słodkie, by przetrwać skandynawską zimę.

Z okazji Dnia Narodów licealiści zorganizowali również konkurs wiedzy o danym kraju, a Patryk Kuniszewicz sprawdził, dlaczego uczniowie nazywani są arbuzami i skąd mają tak dużą wiedzę o narodach świata.

***

Tytuł audycji: Nawiedzeni

Prowadzenie: Maciej Oswald

Materiał: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 21.03.2016

Godzina emisji: 11.18

jt/kul

Czytaj także

Wynalazek licealistów, który zapobiega wypadkom

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 06:00
"Total Car Rescue" to inteligentny system, który może uchronić przed zaśnięciem "za kółkiem". Jego twórcami są uczniowie liceum ogólnokształcącego w Nowym Sączu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polanie - źródło naszej państwowości

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 13:17
- Polanie to było plemię, które nawet jeśli nie było najważniejsze, to najważniejsze się stało - mówi dr Janusz Górecki z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.
rozwiń zwiń