Piknik Naukowy. Waleczne Syrenki i młodzi naukowcy

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2016 18:10
Jubileuszowy Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik poświęcony jest związkom nauki ze zdrowiem. Jak zwykle nie zabrakło na nim utalentowanych naukowców młodego pokolenia.
Audio
  • Piknik Naukowy 2016 - najciekawsze odkrycia studentów z kół naukowych (Nawiedzeni/Czwórka)
Na gości Czwórkowego studia na 20. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik czekały specjalne atrakcje
Na gości Czwórkowego studia na 20. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik czekały specjalne atrakcjeFoto: Czwórka

Michał Kuc z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie tłumaczył nam, co krew może powiedzieć o naszym charakterze oraz jak prawidłowo mierzyć ciśnienie. - Na pewno na spokojnie. Wystarczy lekkie zdenerwowanie, żeby wynik nie był miarodajny - mówił. - Zadziwiające jednak jest to, że część z nas nie zdaje sobie sprawy, jak proste zasady fizyki rządzą naszym krwioobiegiem.

Piknik Naukowy oczami dziennikarzy Polskiego Radia - WIDEO >>>

W audycji w plenerowym studiu Czwórki na 20. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik sprawdzaliśmy także, czy można dotknąć serca wirtualnymi dłońmi, co robi instrumentariuszka i która dieta spowoduje, że... przytyjesz. Odwiedziliśmy również Czwórkową Strefę Relaksu, w której pojawili się niezwykle waleczni goście.

***

Tytuł audycji: "Nawiedzeni"

Prowadzący: Jakub Jamrozek

Data emisji: 7.05.2016

Godzina emisji: 17.00

kul/kd

Czytaj także

Sen i ruch to zdrowie dla mózgu

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 14:13
- Bieg czy marsz pomagają zwalczać depresję - mówi Mateusz Kosecki, biolog. - Choć warto wiedzieć, że nie każda forma ruchu ma tu skuteczne działanie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka na Pikniku Naukowym. "Będzie moc!"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 16:30
Z Piknikiem Naukowym jesteśmy już od 20 lat. Nie inaczej będzie i w tym roku - o czym przekonacie się na Stadionie Narodowym i w Czwórce.
rozwiń zwiń