200 lat UW - będzie się działo!

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 14:40
W 1816 roku swoją działalność rozpoczął Uniwersytet Warszawski. Dziś, z okazji swoich dwusetnych urodzin zaprasza do siebie.
Audio
  • Katarzyna Ratajczyk, koordynatorka "Odkryj UW" i Gaweł Pasek z Centrum Wolontariatu opowiadają o jubileuszu Uniwersytetu Warszawskiego (Nawiedzeni/Czwórka)
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Warszawski Foto: Pixabay

- Weekend od 4 do 5 czerwca będzie niezwykle bogaty w wydarzenia naukowe, ale i mnóstwo innych atrakcji - mówi Katarzyna Ratajczyk, koordynatorka programu "Odkryj UW". - Od 18.00 zapraszamy na 65 wykładów, które odbędą się w czasie 5 godzin. Wśród nich takie, które dostępne są jedynie dla słuchaczy pełnoletnich, ale i debaty oraz koncert chóru uniwersyteckiego.

W jubileusz zaangażowanych jest 110 wolontariuszy. Gaweł Pasek, z Centrum Wolontariatu podkreśla niezwykłą atmosferę przy organizacji tego wydarzenia, poczucie wspólnoty, gdyż większość aktywistów to studenci lub absolwenci uczelni.

"Odkryj UW" to nie jedyne wydarzenie w ramach jubileuszu, Czwórkowi goście zapraszają też na piknik i regaty, bo 200 lat UW to wydarzenie dla dużych i małych, dla wielu sentymentalna podróż do przeszłości.

Jubileusz Uniwersytetu Warszawskiego został objęty patronatem Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Nawiedzeni

Prowadzenie: Jakub Jamrozek

Goście: Katarzyna Ratajczyk (koordynatorka "Odkryj UW"), Gaweł Pasek (Centrum Wolontariatu)

Data emisji: 03.06.2016

Godzina emisji: 11.30

pj/kul


Czytaj także

Kliknij mózgiem dwa razy. Przyszłość w zasięgu oka

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 14:50
Młoda fizyk Anna Chabuda pracuje nad interfejsem mózg-komputer, dzięki któremu możemy sterować urządzeniami za pomocą wzroku i sygnału wysyłanego z mózgu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od wieków całe UW gotuje i wozi słoiki

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 08:49
- W 1898 roku przeprowadzono pierwsze badania studentów warszawskich - mówi dr Robert Gawkowski, historyk. - Dzięki temu wiemy, co studenci robili, ile razy się myli, jak jadali. Okazuje się, że trzydaniowy obiad był normą, a na śniadanie pałaszowali serdelki, kajzerkę i herbatę.
rozwiń zwiń