Off Festival powstał na strychu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 13:18
Założyciel zespołu Myslovitz, wokalista i muzyk Artur Rojek opowiada o Off Festivalu w Katowicach. Festiwal powstawał na strychu, bo muzyk nie dysponował wówczas innym pomieszczeniem.
Audio
  • Artur Rojek o Off Festival (Kultura przy kawie/Jedynka)
Artur Rojek
Artur RojekFoto: PAP/Paweł Jaskółka

Festiwal wymyślał z żoną. - Mieliśmy tylko jedno biurko, siedzieliśmy naprzeciwko siebie i pracowaliśmy w tym czasie, kiedy mogliśmy pracować, czyli kiedy syn był w przedszkolu, albo szedł spać - wspomina. Jego zdaniem Off Festival to jeden z niewielu festiwali robionych z przeświadczeniem, że idea zarażania ludzi muzyką, prezentacji nowej muzyki jest najważniejsza. - Jest to festiwal od początku robiony przez fana dla fanów - deklaruje.

Muzyk opowiada na czym polega organizowanie festiwalu, i że to trudna sztuka, z czego na początku nie zdawał sobie sprawy. Na przestrzeni lat festiwal wyrobił sobie markę jednego z najważniejszych, co zaowocowało przyznaniem mu w 2012 roku w Holandii nagrody dla najlepszego festiwalu Europy średniego zasięgu.

A audycji również rozmowa muzykiem grającym na ulicach wielkich miast, zwłaszcza Katowic Mariusz Goli. On stworzył muzykę do filmu Beaty Dzianowicz "Odnajdę Cię".

Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Artur Rojek (wokalista, muzyk, twórca Off Festivalu), Mariusz Goli (gitarzysta, kompozytor muzyki do filmu "Odnajdę Cię")

Data emisji: 4.08.2018

Godzina: 5.05

ag


Czytaj także

Plejada gwiazd muzyki na mazurskim festiwalu w Węgorzewie

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 16:00
Podczas tegorocznej odsłony Festiwalu Naturalnie Mazury Music and More na węgorzewskiej scenie wystąpili między innymi Brodka, Lady Pank, Stanisława Celińska, Oddział Zamknięty, Pidżama Porno i Ania Rusowicz. Z artystami, którzy wystąpią w weekend miały okazję rozmawiać Martyna Podolska i Katarzyna Pietrzak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczny weekend w Mrągowie. Piknik Country&Folk

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 08:16
Tomasz Szwed, Alicja Boncol, Droga na Ostrołękę i Tom Blizzard to wykonawcy, których już 28 lipca będzie można usłyszeć nie tylko na scenie Pikniku Country, ale również w radiowej Jedynce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Rojek: jestem przede wszystkim fanem muzyki

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 13:00
Po rocznej przerwie powraca "Fest program". W pierwszej tegorocznej audycji odwiedziliśmy startujący właśnie OFF Festival 2018.
rozwiń zwiń