X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Obraz współczesnych Polek. "Emocjonalne i pamiętliwe"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 13:00
"Polki. Spełnione Profesjonalistki, Rodzinne Panie Domu czy Obywatelki Świata?" - to tytuł książki, której współautorkę - Katarzynę Pawlikowską gościliśmy w Czwórce.
Audio
  • Katarzyna Pawlikowska opowiada o współczesnych Polkach i dzieli je na siedem grup. Czy rzeczywiście nie dbamy o swoje zdrowie i jesteśmy pamiętliwe? (Czwórka/Pani tomu)
Kolejne pokoelnia kobiet - wciąż jesteśmy tak samo emocjonalne
Kolejne pokoelnia kobiet - wciąż jesteśmy tak samo emocjonalneFoto: Glow Images/East News

Okł.
Okł. książki "Polki"

Pawlikowska jest pomysłodawczynią badań "Polki same o sobie" i ekspertką w dziedzinie kobiecej motywacji. Jest także autorką pierwszej polskiej publikacji na temat marketingu, skierowanego do kobiet. Książkę o naszych rodaczkach napisała wraz z psycholog i publicystką Dominiką Maison. W Czwórce tłumaczyła, że kobiety zupełnie inaczej postrzegają świat niż mężczyźni, a jednostką dla nich nie jest "ja", ale "my". - Jesteśmy przede wszystkim empatyczne i emocjonalne. I dotyczy to najbardziej nawet racjonalnych, związanych na co dzień ze światem nauki, przypadków. Postrzegamy świat przez pryzmat relacji z innymi i z tego wynika wiele naszych posunięć - mówi Pawlikowska.

Badaczka tłumaczyła także, że kobiety na całym świecie (i raczej nie ma od tego wyjątków) mają "syndrom zbawicielki". - Chcemy pomagać, to jest wpisane w naszą naturę. Czasem najbliższym, czasem całemu światu - mówiła Pawlikowska. Podkreśliła także, że dla pań szalenie ważne są detale. Mają one też specyficzny sposób "uporządkowanego myślenia", co jednak zupełnie nie jest związane z porządkiem i czystością w mieszkaniu.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Katarzyna Pawlikowska , autorka ksiązki "Polki. Spełnione Profesjonalistki, Rodzinne Panie Domu czy Obywatelki Świata"

Data emisji: 21.01.2015

Godzina emisji: 19.00

(kd, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Hugo-Bader: dziennikarstwo to moje przeznaczenie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 13:22
Reportaż "Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak" to kolejny doskonały reportaż w karierze Jacka Hugo-Badera. Książka ukazała się wiosną 2014 roku i była pierwszą pozycją w karierze dziennikarza, której akcja nie rozgrywała się w Rosji albo byłych republikach radzieckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Szczygieł: dobry reporter swoje ja chowa do kieszeni

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 10:30
Napisanie dobrego reportażu to największe możliwe dziennikarskie wyzwanie. Mariusz Szczygieł w tej dziedzinie osiągnął prawdziwe mistrzostwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludwika Włodek - prawnuczka Iwaszkiewicza tropi ludzkie historie

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 09:00
- Ludzie się różnią - to ulubione powiedzenie w rodzinie Iwaszkiewiczów - mówi Ludwika Włodek, prawnuczka wybitnego pisarza. - Staram się o tym pamiętać opowiadając własne historie.
rozwiń zwiń