X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Niepokorne": młodopolskie emancypantki

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 11:40
W cyklu "Niepokorne" Agnieszka Wojdowicz kreśli portrety wyjątkowych bohaterek na tle wiarygodnie naznaczonych realiów historycznych.
Audio
  • Agnieszka Wojdowicz opowiada o trylogii "Niepokorne" i młodopolskich emancypantkach (Pani tomu/Czwórka)
Bohaterki cyklu Niepokorne -  Eliza Pohorecka, Klara Stojnowska i Judyta Schraiber - spełniają swoje marzenia kosztem wyrzeczeń i trudnych kompromisów, nierzadko płacąc wysoką cenę za szczęście
Bohaterki cyklu "Niepokorne" - Eliza Pohorecka, Klara Stojnowska i Judyta Schraiber - spełniają swoje marzenia kosztem wyrzeczeń i trudnych kompromisów, nierzadko płacąc wysoką cenę za szczęścieFoto: Pixabay

Główne bohaterki tej opowieści to Eliza, Klara i Judyta. Każdej z nich dedykowana jest osobna książka. - Zawiłe losy moich dziewczyn splatają się w scenerii młodopolskiego Krakowa - opowiada autorka. - Ale jest tu także tętniący życiem kulturalnym Wiedeń i awangardowy Berlin.

To właśnie w Berlinie studiowała Klara, tytułowa postać drugiej części trylogii. - To młoda, pochodząca z konserwatywnej rodziny dziewczyna, która zaczyna się buntować - wyjaśnia gość Czwórki. - Kiedy dostaje się na studia, zaczyna walczyć o swoją niezależność, o prawa kobiet i wolność słowa, co w 1895 roku wcale nie było takie łatwe.  

Agnieszka Wojdowicz opowiada o swoich bohaterkach i o sytuacji kobiet u progu XX wieku. Zdradza także, jakie wątki pojawią się w ostatniej części cyklu, zatytułowanej "Judyta".

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Agnieszka Wojdowicz (autorka cyklu książek "Niepokorne")

Data emisji: 29.07.2015

Godzina emisji: 19.00

kul/fbi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Saramonowicz: współcześni mężczyźni są jak chłopcy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 11:00
Filmy z jego scenariuszami - "Testosteron", "Lejdis" i "Idealny facet dla mojej dziewczyny" - obejrzało prawie 5 mln osób. Andrzej Saramonowicz właśnie wydał swoją pierwszą powieść "Chłopcy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Majewski. Małżeństwo jako źródło natchnienia

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 12:30
- Dwa kroki w przód, jeden w tył. Tego nauczyło mnie małżeństwo. Kompromis, okrągły stół, negocjacje - mówi Szymon Majewski, autor książki "Życie w pożyciu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dysforia". Społeczeństwo jest wkurzone

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 13:05
- Jestem złodziejem, który kradnie ludziom słowa - mówi Marcin Kołodziejczyk, autor książki "Dysforia", w której opisał przypadki mieszczan polskich.
rozwiń zwiń