X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Georges Perec - pisarz nieprzekładalny

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 13:07
- Jedną z książek Pereca, której nie da się przełożyć na polski jest "Zniknięcie" - mówi Marcin Sendecki. - To 300-stronicowa opowieść napisana bez użycia litery "e".
Audio
  • "Rzeczy" Georgesa Pereca - literatura, którą trzeba znać (Pani tomu/Czwórka)
Klasyka: Reaktywacja to cykl wydawniczy i kampania, która ma podkreślić, że księgarnie są miejscem najbardziej sprzyjającym odkryciom literackim
"Klasyka: Reaktywacja" to cykl wydawniczy i kampania, która ma podkreślić, że księgarnie są miejscem najbardziej sprzyjającym odkryciom literackimFoto: Pixabay/jarmoluk/dom. publiczna

Teraz młode pokolenie czytelników ma szansę zapoznać się z "Rzeczami". Książka ukazała się we Francji w 1965 roku, w Polsce doczekała się czterech wydań. - To bardzo intensywny tekst, mocno zakorzeniony w pierwszej połowie lat 60. - mówi poeta i recenzent Marcin Sendecki. - Perec opowiada o dwójce młodych ludzi, którzy marzą o dostatnim i wygodnym życiu, ale "Rzeczy" to nie jest przewidywalna satyra na opętanych pasją konsumpcji rówieśników pisarza.

Książka Pereca ukazała się w cyklu wydawniczym "Klasyka: Reaktywacja". Gość Czwórki opowiada o idei tego wydawnictwa i tłumaczy, co dziś oznacza słowo "arcydzieło".

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Marcin Sendecki (poeta, recenzent)

Data emisji: 27.08.2015

Godzina emisji: 19.00

kul/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłada Jędrysik - kobieta, która pojechała na wojnę

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 18:00
Zawód korespondenta wojennego wykonywany jest głównie przez mężczyzn. Ale wojenne konflikty relacjonowała także Miłada Jędrysik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Simona Kossak. "Czarownica", która znała mowę zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 10:07
Mówiono o niej "czarownica", bo potrafiła rozmawiać ze zwierzętami. Spała w łóżku z rysiem i mieszkała pod jednym dachem z oswojonym dzikiem, a jej przyjacielem był kruk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łebki od szpilki" - trudne macierzyństwo i radość życia

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 10:50
Agnieszka Szpila w swojej autobiografii pisze o toksycznym związku, samotnym wychowaniu niepełnosprawnych bliźniaczek i poszukiwaniu szczęścia mimo przeciwności losu.
rozwiń zwiń