Juna - narzeczona Brunona Schulza

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 07:00
Była jedyną kobietą, której Bruno Schulz zaproponował małżeństwo. Życie Juny w najnowszej książce opisała Agata Tuszyńska.
Agata Tuszyńska w najnowszej książce proponuje niezwykłą opowieść, w której mieszają się dramatyczne wątki miłości i wojny. Pisarkę zainspirowała postać Juny, Józefiny Szelińskiej, jedynej kobiety, której Bruno Schulz zaproponował małżeństwo
Agata Tuszyńska w najnowszej książce proponuje niezwykłą opowieść, w której mieszają się dramatyczne wątki miłości i wojny. Pisarkę zainspirowała postać Juny, Józefiny Szelińskiej, jedynej kobiety, której Bruno Schulz zaproponował małżeństwoFoto: mat. prom. Wydawnictwa Literackiego

Józefina Szelińska w latach 1933-1937 była narzeczoną Brunona Schulza - genialnego pisarza, malarza, autora "Sklepów cynamonowych" i "Sanatorium pod Klepsydrą". Ukrywała to przez niemal pół wieku. W powojennych ankietach podawała stan cywilny: samotna.

"Narzeczona Schulza" to opowieść o miłości, sztuce, wojnie i śmierci. Akcja książki dzieje się Drohobyczu, Warszawie i Gdańsku. Jej autorka Agata Tuszyńska pojawi się w Czwórce i porozmawia z Iwoną Wyciechowską.

***

Na "Panią tomu" zapraszamy w środę (7.10) w godz. 19.00-20.00. Audycję poprowadzi Iwona Wyciechowska.

kul

Czytaj także

Kisielewscy. Rodzina fascynujących osobowości

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 16:50
Jedna rodzina, trzy pokolenia, cztery niezwykłe życiorysy. - To genialny klan, do którego muszę co jakiś czas powrócić - tłumaczy Mariusz Urbanek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Jakub Kolski i jego książka "Las, 4 rano"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 14:30
Twórca znany jest głównie z reżyserii filmów, takich jak "Jańcio Wodnik", "Pornografia" czy "Serce, serduszko". Kolski pisze też książki, a jego ostatnia powieść przenosi czytelników w Bieszczady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aneta Jadowska: "Ropuszki" to pożegnanie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 13:15
Autorka polskich powieści fantasy właśnie wydała zbiór opowiadań "Ropuszki". W "Stacji Kultura" wyznała, że ta książka to pożegnanie z Dorą Wilk, główną bohaterką kultowych powieści.
rozwiń zwiń