Ping-pong: niepozorny, ale wymagający sport

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 10:50
Tenis stołowy kojarzy się ze starą rozrywką królującą w świetlicach dla dzieci i ośrodkach wczasowych. Tymczasem to sport wymagający szybkości, siły, wytrzymałości i koncentracji.
Audio
  • Tomasz Redzimski i Paweł Fertikowski o tajnikach tenisa stołowego (Rozbiegani/Czwórka)
W tenisie stołowym bardzo ważna jest umiejętność maksymalnej koncentracji
W tenisie stołowym bardzo ważna jest umiejętność maksymalnej koncentracjiFoto: Glow Images/East News

- Jörgen Persson, mistrz świata z 1991 roku, stwierdził, że jeśli chodzi o zdobywanie tytułów, najważniejsza jest głowa. Chińczycy natomiast mówią, że matką tenisa stołowego są nogi. Jeśli więc chcemy być dobrzy, musimy wziąć pod uwagę różne aspekty - przekonują Tomasz Redzimski i Paweł Fertikowski z klubu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Goście audycji przyznają też, że tenis stołowy to wyjątkowo demokratyczny i równościowy sport: - Dziewczynka w wieku 9-10 lat po dwóch latach treningu może stanąć do stołu z 20-letnim studentem AWF. Mężczyzna będzie biegał szybciej i skakał dalej, ale jeśli nie trenował tenisa stołowego, nie będzie miał żadnych szans.

Niektórzy fani ping-ponga przekonują, że podczas zawodów piłeczki latają z szybkością nawet 200 km/h. My sprawdzamy, czy to prawda. Wyjaśniamy też, czy tenis stołowy może zastąpić fitness i siłownię.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Tomasz Redzimski (trener z klubu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) Paweł Fertikowski (ćwierćfinalista mistrzostw świata w tenisie stołowym)

Data emisji: 31.08.2015

Godzina emisji: 18.00

mg/kul

Czytaj także

Biegi ultra - w pogoni za ultra szczęściem

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 13:10
- Jedni biegają maratony w mieście, my wybieramy górskie ścieżki - deklarują autorzy książki "Szczęśliwi biegają ultra".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sportowy savoir-vivre. Czego nie robić w fitness klubie?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 07:00
Czy znasz etykietę, obowiązującą w klubach fitness? - Zasady dotyczą głównie sprzętu, ale także higieny osobistej użytkowników - mówią blogerki Magdalena Szulc i Małgorzata Kulczycka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kobieta w biegu". Bieganie ważniejsze niż trening

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 09:00
Miłość do biegania przywiozła ze Stanów Zjednoczonych. Dziś Katarzyna Żbikowska-Jusis prowadzi portal Biegaczki.pl i jest autorką książki, w której pisze o bieganiu z kobiecego punktu widzenia.
rozwiń zwiń