X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wygrał z rakiem. Teraz wbiegnie na Koronę - na lajcie i dla jaj

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 12:00
Dwa lata temu zdiagnozowano u niego nowotwór. Pomyślał, że ma dwa wyjścia: poddać się lub walczyć. Wybrał tę drugą trudniejszą drogę i "na biegowo" zachęca mężczyzn do badań. 
Audio
  • Krzysztof Danków opowiada o projekcie Biegowa Korona Gór Polski na lajcie (Rozbiegani/Czwórka)
Krzysztof Danków i Karina Terzoni
Krzysztof Danków i Karina TerzoniFoto: Paweł Malinowski/Czwórka

- Korona Gór Polski to 28 szczytów, bo tyle pasm górskich mamy w Polsce. To blisko 200 km podejścia, które chcemy przebiec. Pod każdy szczyt musimy podjechać - będziemy to robić naszym samochodem, który nazywa się Jajobus - mówi Krzysztof Krzysztof Danków, pomysłodawca projektu Biegowa Korona Gór Polski na lajcie. - Biegnę z Tomkiem Łopieniakiem, kolegą, bardzo dobrym biegaczem. Dziś na treningach przyzwyczajamy się do regularnego biegania. Finalnie codziennie będziemy biegli od 42 do 50 km z przewyższeniami, to będą trudne etapy - opowiada. 

Celem tego projektu jest zwrócenie uwagi na badania profilaktyczne u mężczyzn, czyli badanie pęcherza, jąder, nerek i prostaty Krzysztof Danków

Gość Kariny Terzoni zwraca uwagę, że projekt Biegowa Korona Gór Polski na lajcie całkowicie zrealizują tylko w dwie osoby. Tym sposobem chcą wzmocnić jego przekaz. - Temat badań profilaktycznych u mężczyzn jest bardzo zaniedbany - podkreśla biegacz. - Dwa lata temu miał zdiagnozowany nowotwór złośliwy jądra. Jestem ambasadorem tej sytuacji, czuję ją. Innym mężczyznom chciałbym zaoszczędzić tego typu doświadczeń - dodaje. 


Czykier terzoni rozbiagani 1200.jpg
Damian Czykier: zawsze biegam najlepiej jak potrafię

Czemu mężczyźni do badań podchodzą sceptycznie? Czy przed badaniem powstrzymuje ich wstyd? Jaka jest reakcja środowiska biegowego na projekt Biegowa Korona Gór Polski na lajcie? Czy do biegaczy można dołączyć? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Krzysztof Danków (pomysłodawca projektu Biegowa Korona Gór Polski na lajcie)

Data emisji: 20.04.2019

Godzina emisji: 10.31

pj/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trening mentalny. "Otwartość gwarantuje sukces"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 13:00
- Słuchanie innych ludzi to pierwszy krok do tego, żeby zmienić swoje życie - mówi trener Edward Edi Domański. - Ważny jest też odpowiedni moment.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wypalenie" w sporcie. Jak sobie z nim poradzić?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 15:35
Brak ochoty na sport, który kiedyś dawał mnóstwo radości, brak widocznych postępów czy pogorszenie osiąganych wyników, spadek motywacji i poczucie psychicznego i fizycznego zmęczenia - to mogą być oznaki wypalenia. Co robić, by powrócić do formy?
rozwiń zwiń