Bieg Wings for Life - jak zakończyć majówkę z przytupem

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2022 13:06
Po dwóch latach biegania zdalnego Wings for Life World Run wraca do realu. 8 maja w Poznaniu, a także w innych miastach, biegacze wystartują w zawodach, w których goni ich meta. 
W 2021 roku Wings for Life World Run zostało największym biegiem w historii  dzięki Aplikacji wystartowało łącznie ponad 180 tysięcy osób na całym świecie
W 2021 roku Wings for Life World Run zostało największym biegiem w historii – dzięki Aplikacji wystartowało łącznie ponad 180 tysięcy osób na całym świecieFoto: pixabay

- Wreszcie wraca ta piękna, wielka impreza. Wings for Life to najlepszy bieg na świecie. Nie mogę się doczekać - mówi Łukasz Stasiak, producent muzyczny, ambasador biegu Wings for Life. - Zawsze tak mam, gdy zbliża się Wings, to czuję taką atmosferkę, robi się przyjemnie. To już ten czas - dodaje. 

Wings for Life to jedyna impreza, gdzie meta goni nas. 30 minut od naszego startu rusza za nami samochód, który nas goni - albo realnie, albo wirtualnie. - W Poznaniu, na biegu stacjonarnym, będzie nas gonił Adam Małysz we własnej osobie - mówi gość Kariny Terzoni. - Gdy auto Adama nas dogoni, to kończymy bieg - dodaje. 

Jest też druga opcja udziału w biegu Wings for Life - wirtualna. Można wykupić pakiet biegowy i biegać tam, gdzie jesteśmy, może to być dowolne miejsce na świecie. Wszyscy uczestnicy biegów Wings for Life startują punktualnie o 13 polskiego czasu. - W Poznaniu pakiety startowe zostały już wyprzedane, ale można jeszcze biec w Wiedniu, Monachium, Zadarze czy Ljubljanie - wymienia gość Czwórki. - Są też grupy biegaczy, które zbierają się, by ten czas spędzić razem i biegną z aplikacją. Głos w aplikacji to Kapitan Wąs - Adam Małysz. Ja miałem przyjemność być tym głosem w zeszłym roku - dodaje. 


Posłuchaj
19:04 czwórka rozbiegani 22.04.2022.mp3 O biegu Wings for Life opowiada Łukasz Stasiak, ambasador imprezy (Rozbiegani/Czwórka)

 

Bieg Wings for Life to nie tylko frajda i przyjemność, cały dochód z imprezy przekazywany jest na wsparcie osób z przerwanym rdzeniem kręgowym. - Ta pomoc działa. Dzięki Wings for Life te osoby zdrowieją, rehabilitują się i stawiają pierwsze kroki w naszym biegu - podkreśla ambasador imprezy. 

Rekord Łukasza Stasiaka w Wingsie to około 20 km. W tym roku chciałby przebiec 16-17 kilometrów. 

Zwykle trasa biegu przez Poznań była stała. W tym roku jednak organizatorzy zmienili jej bieg. Karina Terzoni zwraca uwagę, że łatwiej się biegnie, gdy na trasie widzi się coś nowego, nowe budynki, ulice, ale wciąż tych samych wspaniałych kibiców. 

Sprawdź także:

Łukasz Stasiak w "Rozbieganych" zdradza, że obok biegania ma też drugą sportową pasję, a jest nią jazda konna. - Gdy byłem dzieckiem, kilka razy jeździłem konno, teraz odświeżyłem tę pasję i uwielbiam to - przyznaje. - Zaraziłem tym też swoją córkę, gdy przyjeżdżamy do stadniny, to nie mam dziecka, widzę ją tylko na posiłkach - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Łukasz Stasiak (producent muzyczny, ambasador biegu Wings for Life)

Data emisji: 22.04.2022

Godzina emisji: 09.15

pj

Czytaj także

Ultramaratończyk Kamil Leśniak: nie kontroluję się pod względem jedzenia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 15:55
- Staram się jeść zdrowo, nie jem za dużo "syfu", a już na pewno żadnego fast foodu. O dziwo, biorąc pod uwagę luźną atmosferę, jaka panuje w ultra, piję też coraz mniej alkoholu - mówił w Czwórce Kamil Leśniak, ultramaratończyk.
rozwiń zwiń