X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Myślistwo to nie tylko zabijanie? "Trzeba kochać przyrodę, by być myśliwym"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 10:00
Wielowiekowa tradycja, odpowiedzialność za przyrodę, czy mordowanie zwierząt dla zabawy? - Jeśli ludzie zabijają je dla rozrywki, to nie łowiectwo, a patologia - mówi Bartłomiej Popczyk, myśliwy.
Audio
  • Czy prawo łowieckie jest zbyt mało restrykcyjne? Dyskusja w Czwórce (Czwórka/Się mówi)
  • Czym jest myślistwo? Sonda wśród słuchaczy Czwórki (Czwórka/Się mówi)
Trwa nowelizacja prawa łowieckiego, które dotychczas dawało łowczym wiele swobody, na przykład pozwalało na kontrowersyjny udział dzieci w polowaniach.
Trwa nowelizacja prawa łowieckiego, które dotychczas dawało łowczym wiele swobody, na przykład pozwalało na kontrowersyjny udział dzieci w polowaniach.Foto: Glow Images/East News

Myśliwi nie tylko polują na zwierzęta, ale też co roku zostawiają w lasach 600 ton ołowiu.

- W Polsce jest 120 tys. łowczych, którzy na co dzień regulują populację, ale także pomagają zwierzętom - mówi Zbigniew Michalik, myśliwy. - To dzięki tym czynnościom nie ma u nas problemów z dzikami, które potrafią wyrządzić przecież ogromne szkody.

Z drugiej strony, jak argumentował ekolog Tomasz Zdrojewski, myśliwy decyduje o życiu i śmierci, a stawianie siebie w pozycji Boga jest niedopuszczalne. - Chcemy oddać prawo do życia w dzikości dzikim zwierzętom - mówił ekspert.

Goście Czwórki dyskutowali o tym, czy rzeczywiście populacje gatunku należy "regulować", czym jest kultura łowiecka i jak weryfikować, czy polscy myśliwi przestrzegają okresów ochronnych zwierząt i innych obowiązujących zasad, ale także m.in., jak radzić sobie mają rolnicy, którym zwierzęta niszczą uprawy.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Bartłomiej Popczyk i Zbigniew Michalik (myśliwi, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego), Tomasz Zdrojewski (koalicja "Niech żyją")

Data emisji: 15.05.2015

Godzina emisji: 14.00

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie wyrzucaj, tylko zasadź. Jeden papierowy kubek - jedno drzewo

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 10:20
Tylko w Stanach Zjednoczonych rocznie wyrzuca się niemal 150 miliardów papierowych kubków po kawie. Wkrótce można będzie użyć większości z nich w lepszy sposób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Domy z betonu. W polskich miastach brakuje zieleni?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 18:00
Podczas gdy w Europie trwa moda na zakładanie miejskich ogrodów działkowych, u nas wycina się drzewa, by budować osiedla i sklepy. Czym to grozi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektrośmieci? "Nadal lądują w lesie"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 08:00
Rtęć, freon, azbest z zepsutych pralek czy laptopów nadal zanieczyszczają nasze środowisko. Dlaczego nie radzimy sobie z elektrośmieciami?
rozwiń zwiń