Polska - to nie jest rynek pracy dla młodych ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 17:16
– Nie chcę siedzieć w biurze 8 godzin dziennie. Chyba potrzebuję od życia czegoś więcej – mówi Monika Ryś, charakteryzatorka pracująca w Warszawie.
Audio
  • Łukasz Przybysz i Maciek Siudut o perspektywach młodych ludzi na polskim rynku pracy (Czwórka/Się mówi)
Zdaniem Łukasza Przybysza pracodawcy często podcinają skrzydła młodym ludziom (zdj. ilustracyjne)
Zdaniem Łukasza Przybysza pracodawcy często podcinają skrzydła młodym ludziom (zdj. ilustracyjne)Foto: David Wall/flickr/CC

Zdaniem medioznawcy Łukasza Przybysza z niechęcią młodych ludzi do korporacji i innych pracodawców wiąże się nie tylko pragnienie wolności, ale fakt, że klasyczny rynek pracy się kończy. – Oni zmagają się z nietrwałością zatrudnienia, dlatego szukają alternatyw – zauważa.

Młodzi są także bardziej mobilni. Wyjazd za granicę lub do dużego polskiego miasta nie jest dla nich problemem. Bohaterka reportażu Michała Piwowarka Monika Ryś przyjechała do stolicy z Białegostoku. – Warszawa daje dużo więcej możliwości. Odbywa się tu masa wydarzeń artystycznych, jest więcej planów zdjęciowych – wylicza.

Copywriter Maciek Siudut ostrzega jednak, że Warszawa jest też rodzajem pułapki. – Jeżeli w nią wpadniesz, trudno jest tu przeżyć – mówi.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: dr Łukasz Przybysz (medioznawca), Maciek Siudut (copywriter), Monika Ryś (charakteryzatorka)

Data emisji: 2.06.2015

Godzina emisji: 14.00

mc/bch

Czytaj także

Polacy w czołówce najciężej pracujących narodów

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 16:10
Jak wynika z raportu Komisji Europejskiej, najwięcej czasu w pracy spędzają Grecy (o ile w ogóle są zatrudnieni). Zaraz za nimi uplasowali się Polacy. Czy rzeczywiście jesteśmy narodem "pracusiów"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szukasz pracy? Zadbaj o wygląd, ale bądź sobą!

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 18:00
Nie trzeba być miss, żeby dostać pracę, chociaż warto prezentować się elegancko. My podpowiadamy, jak uniknąć ubraniowych wpadek podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
rozwiń zwiń